Alina Iagupova ve Cecilia Zandalasini sezonun en iyi beşinde yer aldı

FIBA Euroleague Women’da sezonun en iyi beşi açıklandı

Euroleague Women’da sezonun en iyi beşi açıklandı. Buna göre, Alina Iagupova ve Cecilia Zandalasini sezonun geneline yaydıkları harika performanslarını ‘EuroLeague Women Awards’ oylamasında da sürdürdü ve Fenerbahçe Öznur Kablo’yu Euroleague’in en iyi beş oyuncusu arasında temsil etmeye hak kazandı.

Organizasyonun internet sitesinden yapılan açıklamada, 2019-2020 normal sezon performansları göz önünde bulundurularak; taraftar, antrenör ve medya mensubu oylarıyla ligde yılın en iyi beşleri belirlendi.

Alina Iagupova ve Cecilia Zandalasini ile birlikte Alyssa Thomas (ZVVZ USK Praha), Emma Meesseman (UMMC Ekaterinburg) ve Sandrine Gruda (Famila Schio) ilk beşte yer alan diğer isimler oldular.

Avrupa Ligi’nde B grubunun zirvede tamamlayan Fenerbahçe Öznur Kablo’nun önemli isimlerinden Alina Iagupova, maç başına 21.3 puan topladı. Oyun başına 5,7 ribaunt ve 5,5 asist ortalamasıyla oynama başarısı gösterdi. İlk beşte yer alan Fenerbahçe Öznur Kablo’nun bir diğer oyuncusu Cecilia Zandalasini ise maç başına 15.9 puan topladı ve 3,2 ribaunt, 1,5 asist ortalamasıyla oynadı.

EUROLEAGUE WOMEN’IN EN İYİ BEŞİ

Alina Iagupova  (Fenerbahçe Öznur Kablo)
Cecilia Zandalasini (Fenerbahçe Öznur Kablo)
Alyssa Thomas (ZVVZ USK Praha)
Emma Meesseman (UMMC Ekaterinburg)
Sandrine Gruda (Famila Schio)

Kaynak: Fenerbahce.org