Arka Gdynia 70 – Fenerbahçe Öznur Kablo 80

Fenerbahçe Öznur Kablo, EuroLeague Women’in 2. haftasında Arka Gdynia ile karşılaştı.

Fenerbahçe Öznur Kablo, EuroLeague Women B Grubu ikinci maçında Arka Gdynia ile karşılaştı. Polonya ekibini 70-80 yenen sarı lacivertliler, ikide iki yaptı. Sabally 23, McBride 22 ve Zandalasini 15 sayıyla çift haneli rakamlara ulaşan isimler oldu.

Fenerbahçe Öznur Kablo, gruptaki üçüncü maçında LDLC ASVEL Feminin’i konuk edecek. 4 Aralık Cuma günü Metro Enerji Salonu’nda oynanacak maç saat 17.00’de başlayacak ve FB TV’den ekranlara gelecek.

Fenerbahçe Öznur Kablo maça; Olcay Çakır Turgut, Cecilia Zandalasini, Kayla McBride, Satou Sabally ve Kiah Stokes beşiyle başladı. Jasmine Thomas ise sakatlığı sebebiyle karşılaşmada görev alamadı.

SARI LACİVERTLİLER İKİDE İKİ YAPTI

Karşılıklı basketlerle başlayan maçta Sabally’nin skorer oyunuyla 11-18 öne fırlayan sarı lacivertliler, çeyreği de 24-27 üstün tamamladı.

İkinci çeyreğin ilk bölümünde farkı açan Fenerbahçe Öznur Kablo, çeyreğin son bölümünde rakibinin farkı kapatıp öne geçmesine engel olamadı ve çeyreği 44-40 geride tamamlandı.

Üçüncü çeyrekte skor üstünlüğü ara ara el değiştirse de periyot 56-56eşitlikle tamamlandı. Dördüncü periyot karşılıklı basketlere sahne olurken, hücumda bu dakikalarda McBride ile etkili olan Fenerbahçe Öznur Kablo, Olcay’ın da basketiyle 66-70 öne geçti. Sabally ile farkı çift hanelere taşıyan sarı lacivertliler, maçtan 70-80 galip ayrıldı ve ikide iki yaptı.

Kaynak: Fenerbahce.org