Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol 55 – Fenerbahçe Öznur Kablo 83

Fenerbahçe Öznur Kablo, Kadınlar Basketbol Ligi’nin 2. haftasında Adana Basketbol’a konuk oldu.

Fenerbahçe Öznur Kablo, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ikinci hafta maçında deplasmanda Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol ile karşı karşıya geldi. Sarı lacivertliler, Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmadan 55-83 galip ayrıldı.

Fenerbahçe Öznur Kablo, mücadeleye Olcay Çakır Turgut, Cecilia Zandalasini, Tuğçe Canıtez, Satou Sabally ve Kiah Stokes beşiyle başladı. Maça Tuğçe Canıtez ve Cecilia Zandalasini’nin 6-0’lık serisiyle başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo, ilk 3 dakikayı 10-0’la geçti.

Rakibin maçtaki ilk basketi Briana Nicole Day’in serbest atış çizgisinden bulduğu isabetli şutla oldu (1-10). Çeyreğin ilk 5 dakikalık bölümünü de 1-18 gibi farklı önde geçen sarı lacivertliler, ikinci çeyreğe 7-31’lik skorla önde girdi.

FENERBAHÇE ÖZNUR KABLO FARKLI KAZANDI

İkinci çeyreğin ilk basketi ev sahibi takımda Briana Nicole Day’den geldi (9-31). Rakibine Kia Vaughn, Sevgi Uzun ve Tuğçe Canıtez’le cevap veren Fenerbahçe Öznur Kablo, 9-37’lik üstünlüğü yakaladı. Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol, bu çeyrekte Shaqwedia Montrelle Wallace ve Gabija Meskonyte ikilisiyle pota altında etkili oldu ama Fenerbahçe Öznur Kablo soyunma odasına 26-54’lük üstünlükle girdi.

Karşılaşmanın üçüncü çeyreği Ezgi Manlacı ve Sevgi Uzun’un karşılıklı basketleriyle başladı (28-57). Devamındaysa Satou Sabally’nin de 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetli şutlarla skor üretmeye devam eden sarı lacivertliler, Olcay Çakır Turgut ve Tuğçe Canıtez’in de son bölümdeki performanslarıyla final periyotuna 40-72 önde girdi.

Final periyotundaysa iyice oyuna ağırlığını koyan Fenerbahçe Öznur Kablo, Sevgi Uzun ve Cecilia Zandalasini’nin basketleriyle hızlı başladığı son çeyrekte Duygu Özen gibi genç isimlerden de katkı almayı başardı. Maçın genelindeki üstün oyununu son topa kadar sürdüren Fenerbahçe Öznur Kablo, mücadeleden 83-55 galip ayrıldı.

Kaynak: Fenerbahce.org