Emre Belözoğlu kararında Aziz Yıldırım ayrıntısı

Fenerbahçe’de Erol Bulut’un ardından Emre Belözoğlu’nun göreve getirilmesi, Aziz Yıldırım döneminde alınan kararı akıllara getirdi.

Fenerbahçe’de yeni dönem bugün başlıyor! Sarı lacivertlilerde sezon sonuna kadar Emre Belözoğlu, teknik sorumlu olarak görev yapacak. Sezona Sportif Direktör olarak başlayan Emre Belözoğlu, Ali Koç’un kararıyla yeni teknik adam oldu. Bu karar yıllar önce Aziz Yıldırım’ın Daum hakkında verdiği kararı getirdi. Emre Belözoğlu da 8 ayda Fenerbahçe’de 3 farklı görev alarak tarihe geçti.

EMRE BELÖZOĞLU KARARINDA DİKKAT ÇEKEN AYRINTI!

Erol Bulut’un gönderilmesiyle Emre Belözoğlu, 8 ay içinde Fenerbahçe’de 3 farklı konumda görev almış oldu. 25 Temmuz’da Çaykur Rizespor ile oynanan maçtan sonra yeşil sahalara veda eden tecrübeli yıldız; 28 Ekim’de Fenerbahçe’de sportif direktörlük görevine başlamıştı.

Belözoğlu dün ise sezon sonuna kadar Fenerbahçe’de teknik direktörlük koltuğuna oturdu. Emre Belözoğlu’nun pro-lisansı olmaması nedeniyle; geçen sezon son 8 haftada takımın başına geçen 53 yaşındaki antrenör Tahir Karapınar’ın tekrar kulübede olması beklentiler arasında.

Öte yandan 2009-2010 sezonu sonrasında Fenerbahçe’de Daum görevden alınmıştı. Bundan dolayı Sportif Direktör Aykut Kocaman teknik direktörlüğe getirilmişti. Fenerbahçe, son maçta Trabzonspor ile 1-1 berabere kalınca Bursaspor şampiyonluğa ulaşmıştı.

AZİZ YILDIRIM, DAUM YERİNE SPORTİF DİREKTÖR AYKUT KOCAMAN’I GÖREVE GETİRMİŞTİ!

Bursaspor şampiyonluğunun ardından Aziz Yıldırım flaş bir kararla Alman teknik adam Daum’u gönderip Sportif Direktör olarak görev yapan Aykut Kocaman’ı takımın başına getirmişti. Ali Koç’un Emre Belözoğlu kararı da bu yönden örnek teşkil ediyor.

EROL BULUT, 238 GÜN GÖREV YAPTI

Fenerbahçe’de yolların ayrıldığı Erol Bulut, sarı-lacivertli takımın başında 238 gün görev yaptı. Bu değer Bulut’un Alanyaspor ve Yeni Malatyaspor kariyerinin altında kaldı. Erol Bulut, Alanyaspor ile 416 gün, Yeni Malatyaspor’un başında da 576 gün görevyapmıştı.

KARİYER REKORU DA YETMEDİ!

Fenerbahçe’nin başında 34 maçta 2.00 puan ortalaması yakalayan Erol Bulut kariyerinin en yüksek puan ortalamasına ulaşmasına rağmen bu yeterli olmadı. Bulut, Aytemiz Alanyaspor kariyerinde maç başına 1.77, Yeni Malatyaspor ile de 1.45 puan ortalamasına ulaşmıştı.

Kaynak: Sabah