Emre Belözoğlu’nun forvetteki ismi Mbwana Samatta

Emre Belözoğlu, kafasındaki oyun sisteminde Süper Lig’de 10 maçtır gol atamayan ve eleştiri oklarının hedefi olan Mbwana Samatta’yı forvete koymayı planlıyor.

Sezon başında Aston Villa’dan alınan Mbwana Samatta; ilk maçına Galatasaray derbisinde çıktıktan sonra 2-1 kazanılan Karagümrük mücadelesinde galibiyeti getiren gollere imzasını atmıştı.

Sonrasında Süper Lig’de 8 maçlık bir gol orucuna giren Samatta; 3-1’lik Ankaragücü ve Sivas karşılaşması sonrasındaki 3-0’lık Kayseri maçlarında birer kez ağları sarsmıştı.

Erol Bulut’un, performansındaki düşüşlere rağmen sonrasında hem Galatasaray (0-1) hem de Beşiktaş (1-1) derbilerinde ilk 11’de şans verdiği Tanzanyalı futbolcu; adeta yokları oynamıştı. Bundan dolayı, Süper ligde 10 maçtır gol atamayan 28 yaşındaki forvet için; yeni hoca Emre Belözoğlu harekete geçti.

BELÖZOĞLU, HER ZAMAN SAMATTA’YA SAHİP ÇIKTI

Samatta’nın kötü günlerinde ona her zaman sahip çıkan Belözoğlu; Samatta gibi bir oyuncunun kalitesinin tartışılmaz olduğunu vurguladı. Dolayısıyla hem kendisinin hem de tüm takımın ona güvendiğini söyledi.

Emre Belözoğlu, Kafasındaki oyun sisteminde de forvette Samatta’yı oynatmayı planlıyor. Genç hoca, deneyimli forvetin oynayarak ilk geldiği günkü formuna ve özgüvenine kavuşacağına inanıyor.

Kaynak: Fanatik