Enner Valencia: “Kulüp tarihine adımı yazdırmak istiyorum”

Fenerbahçe’nin 3 yıllık sözleşme imzaladığı Enner Valencia, basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’nin 3 yıllığına kadrosuna kattığı Ekvadorlu futbolcu Enner Valencia, yeni sezon hazırlıklarının devam ettiği Can Bartu Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Büyük bir kulübe, büyük bir aileye geldiği için mutlu olduğunu dile getiren Ekvadorlu futbolcu, kulüp tarihine de adını yazdırmak istediğini söyledi.

İşte Enner Valencia’nın açıklamaları…

BÜYÜK BİR KULÜBE GELDİM

Öncelikle çok mutluyum. Büyük bir kulübe, büyük bir aileye geldim. Geldiğimden bu yana kendimi evimde hissediyorum. O yüzden en iyi şekilde hazırlanıp kendimi lige vereceğimi söyleyebilirim.

FENERBAHÇE’YE KATKIDA BULUNACAĞIMA İNANIYORUM

Her kulübün felsefesi farklı oluyor. Bulunduğum kulüplerdeki felsefe de böyleydi. Daha çok oralarda açıkta oynadım. Açıkta oynayınca doğal olarak kaleye uzakta kaldım.

Belki de skor yaratmada o yüzden biraz daha düşük olduğumu düşünüyorum. Tabii ki de iyi hazırlanacağım. Konsantre olacağım ve en iyi şekilde bu sene Fenerbahçe’ye katkıda bulunacağıma inanıyorum.

NEREDE GÖREV VERİLİRSE EN İYİSİNİ YAPMAYA HAZIRIM

Tabii ki de öncelikle menajerimle kulüp yöneticileri görüştüler ve onlara beni buraya getirdikleri ve tüm katkıları için çok teşekkür ediyorum.

Benim en rahat ettiğim pozisyon tabii ki en ileri uç, forvet olarak oynamak ama nerede görev verilirse en iyisini yapmaya hazırım.

FENERBAHÇE’DE İLK EKVADORLUYUM VE UMARIM KULÜP TARİHİNE DE ADIMI YAZDIRIRIM

Benim için çok güzel bir olanak. Bu da benim için hızlı şekilde sağlandı. Fenerbahçe’de ilk Ekvadorluyum ve umarım kulüp tarihine de adımı yazdırırım. Umarım Türkiye Süper Lig tarihine de ismimi yazdırabilirim.

FENERBAHÇE TARAFTARININ BÜYÜK BİR TUTKUYLA KULÜPLERİNE NASIL BAĞLI OLDUKLARINI GÖRDÜM

İlk geldiğimde şaşırdım. Fenerbahçe taraftarının büyük bir tutkuyla kulüplerine nasıl bağlı olduklarını gördüm. İlk geldiğim andan itibaren desteklerini ve hoş geldin dileklerini sürekli sosyal medya aracılığıyla sağlıyorlar.

O yüzden geldiğim andan itibaren çok rahat hissettim. (Transfer duyuru videosu) ‘Flash’ mevzusuna geldiğimde ikinci kere şaşırdım. Videoyu izlediğimde de çok hoşuma gitti. En önemlisi bunları bir kenara bırakarak en iyi şekilde konsantre olup %100’ümü vermek.

EN İYİ KATKIYI VEREBİLMEK İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIM

Gelmeden önce Türkiye Ligi’nde birçok maçı izledim. Fenerbahçe’nin de maçlarını izlemiştim ama geldiğimde bu kadar önemli bir kulüp olduğunu, bu kadar tutkulu bir taraftarı olduğunu açıkçası bilmiyordum.

Kaç gol atacağıma dair bir sayı vermem zor. Şu anda bilemem ama tabii ki de en yüksek gol ve asist sayısını yapabilmek için, takıma en iyi katkıyı verebilmek için çok çalışacağım.

BASKININ OLMASI ÇOK İYİ

Aslında bu baskının olması çok iyi. Tüm kariyerim boyunca büyük kulüplerde oynadım. Bu baskının olduğu yerlerde de oynadım.

Zaten büyük kulüpte olunca bu baskının olması gerçekten normal. Ama bu baskı beni kötü etkilemeyecek. Tamamen kendimi vereceğim ve en iyi şekilde takımıma katkıda bulunacağım.

FARK YARATABİLMEK İÇİN ÇOK ÇALIŞIP KENDİNİZİ %100 VERMENİZ GEREKİYOR

Özellikle Fenerbahçe’nin hazırlık maçlarında da karşı takımların nasıl savunma yaptığını gördüm. Burada sert savunma yapılıyor.

Bunun için de rakipleri izlemek gerekiyor. Fark yaratabilmek için de çok çalışıp kendinizi %100 vermeniz gerekiyor.

KIZ KARDEŞİM AİLEMLE BİRLİKTE MUTLU ŞEKİLDE ÜLKESİNDE

Her şey çözüldü. Şu an kız kardeşim ailemle birlikte mutlu şekilde ülkesinde. Ben artık bu konunun da iyi şekilde çözümlenmesiyle kendimi %100 buraya konsantre halde hazır bulunduruyorum.

Kaynak: Fenerbahce.org