Erol Bulut’tan futbolculara; “Artık kredimiz kalmadı”

Fenerbahçe zirvede kaderini belirleyecek Trabzonspor maçını eski sistemle oynamayı planlıyor.

Spor Toto Süper Lig’de Galatasaray ve Göztepe yenilgileriyle zirvede hasar alan Fenerbahçe’de herkes Trabzonspor maçına odaklandı.

Sarı lacivertliler, Trabzonspor deplasmanında eski sistemiyle sahada olacak; fakat Erol Bulut’un takımı bu sezon oyunu rakip yarı sahada oynamakta zorlandı.

Bu nedenle genç çalıştırıcı birçok maçta oyunu kendi yarı sahasında kabul edip rakibin bıraktığı boşluklar üzerine gitmeye çalıştı. Oyun olarak eleştirilse de bu taktik anlayış neticesinde önemli puanlar kazanıldı ve takım zirvede yer aldı; fakat özellikle ocak ayında 10 maçta 9 galibiyet alınarak ligde liderliğe yükselindi.

ARTIK KREDİMİZ KALMADI

Fenerbahçe’nin teknik patronu, antrenman öncesinde oyuncularına bir konuşma yaptı.

Erol Bulut, “Trabzonspor ile kaderimizi çizecek bir maça çıkacağız. Göztepe yenilgisi sonrası artık kredimiz kalmadı. Son 4 resmi maçta alınan 3 yenilgi bize yakışmadı” diye konuştu.

Erol Bulut, ayağa kalkmaktan başka çareleri olmadığını dile getirerek, “Trabzonspor maçında hepinizden büyük bir özveri bekliyorum. Bize yapılan eleştirilere sahada yanıt verin” dedi.

GÖZTEPE ÖRNEĞİ

Ancak kötü oyun eleştirilerinin yönetim ve sportif direktör Emre Belözoğlu tarafından dillendirildiği bir ortamda; dolayısıyla Mesut Özil transferi de eklenince Erol Bulut mecburen farklı bir oyun oynatmak durumunda kaldı.

Göztepe maçında rakip yarı sahada oynamak isteyen ve baskı kurmayı planlayan sarı lacivertlilerin bu hedefi henüz 9. dakikada çöktü. Neredeyse tüm takım kullanılan korner için rakip kaleye yöneldiği sırada bırakılan boşluğun bedeli ağır oldu. Kendi yarı sahasından çıkan Halil Akbunar önce Caner’i hızıyla geçti. Kaleci Altay da topu önlemek için ileri çıkınca Halil, topu boş ağlara gönderdi.

Maçın ardından Erol Bulut yaptığı açıklamada; eski oyun sisteminin eleştirilmesine tepki gösterdi. Erol Bulut, bu şekilde birçok takımın oynadığını ve puanlar kazandığını ifade etti. Trabzonspor maçıyla birlikte sarı-lacivertliler eski düzenine dönüyor. Topu güçlü rakibine bırakacak olan Fenerbahçe, Trabzonspor’un bırakacağı boşlukları bekleyecek. Özil de burada devreye girerek savunma arkası kilit pasları ile arkadaşlarına fırsat yaratmaya çalışacak.

Kaynak: Milliyet