Fenerbahçe Beko 66 – Kızılyıldız 63

Fenerbahçe Beko, EuroLeague’in 27. haftasında Kızılyıldız’ı konuk etti

Turkish Airlines EuroLeague 27. hafta maçında Kızılyıldız’ı konuk eden Fenerbahçe Beko, mücadeleden 66-63 galip ayrıldı. Sarı lacivertlilerin en skoreri 10 sayıyla Nikola Kalinic olurken; Derrick Williams ve Nando De Colo 9, Ali Muhammed 8, Jan Vesely 7, Melih Mahmutoğlu 6, Gigi Datome ve Leo Westermann 5, Malcolm Thomas 4 ve Joffrey Lauvergne 3 sayı kaydetti.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan mücadeleyi; Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Başkan Vekili Semih Özsoy,  Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam, Genel Sekreter Burak Çağlan Kızılhan ile Yönetim Kurulu Üyeleri Selahattin Baki, Simla Türker Bayazıt ve Tankut Turnaoğlu da takip etti.

Zeljko Obradovic yönetimindeki Fenerbahçe Beko maça; Leo Westermann, Gigi Datome, Melih Mahmutoğlu, Malcolm Thomas ve Joffrey Lauvergne beşiyle başladı.

FENERBAHÇE BEKO İLK ÇEYREĞİ ÖNDE KAPATTI

Karşılaşmaya Malcolm Thomas’ın basketiyle başlayan Fenerbahçe Beko, Leo Westermann ile farkı 7 sayıya kadar çıkardı (7-0). Bu bölümde Kızılyıldız, Marko Jagodıc-Kurıdza ile üst üste sayılar üreterek farkı kapattı(17-15).  Lorenzo Brown ile beraberliği yakalayan Kızılyıldız’a cevabı Ali Muhammet ile veren Fenerbahçe Beko, çeyreği 22-20 önde tamamladı.

FENERBAHÇE BEKO İLK YARIYI ÖNDE TAMAMLADI

Derrick Williams’ın üç sayılık isabetiyle ikinci çeyreğe başkayan Fenerbahçe Beko, Ali Muhammed ile farkı yine 6 sayıya çıkardı (28-22). Oldukça çekişmeli geçen çeyreğin bitimine 4 dakika kala farkın erimesine engel olamayan Fenerbahçe Beko, Datome’nin serbest atışlarıyla soyunma odasına 41-37 önde giden taraf oldu.

FENERBAHÇE BEKO KRİTİK MAÇI KAZANDI

Üçüncü çeyreğe istediği gibi başlayamayan Fenerbahçe Beko, rakibinin öne geçmesine de engel olamadı (43-47). Nando de Colo ile eşitliği yakalayan Fenerbahçe Beko, Nikola Kalinic ile 49-47 öne geçti. Son saniyelerde Kevin Punter’in basketine Malcolm Thomas’ın iki sayılık isabetiyle karşılık veren Fenerbahçe Beko, üçüncü çeyreği 51-51 tamamladı.

Son çeyreğin televizyon molasına 60-56 önde giren Fenerbahçe Beko, mola dönüşünde Kevin Punter’ın basketlerine engel olamayınca skor avantajını kaybetti (60-61). Son iki dakikaya 64-63 üstün giren sarı lacivertliler, Kalinic’in basketiyle karşılaşmadan 66-63 galip ayrıldı.

Kaynak: Fenerbahce.org