Fenerbahçe Beko 75 – Galatasaray Doğa Sigorta 80

Fenerbahçe Beko, ING Basketbol Ligi’nin 20. haftasında Galatasaray Doğa Sigorta’yı konuk etti

ING Basketbol Süper Ligi 20. hafta maçında Galatasaray Doğa Sigorta’yı konuk eden Fenerbahçe Beko, karşılaşmadan 75-80 mağlup ayrıldı.  

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan müsabakayı; Fenerbahçe Başkanı Ali Koç,  Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan,  Yönetim Kurulu Üyeleri Sevil Zeynep Becan, Simla Türker Bayazıt, Mustafa Kemal Danabaş, Ömer Okan, İlker Dinçay, Metin Sipahioğlu ve Fenerbahçe Futbol A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Aram Markaroğlu ve sarı lacivertli voleybolcular izledi. 

Fenerbahçe Beko karşılaşmaya; Sloukas, De Colo, Kalinic,  Williams ve Vesely beşiyle başladı. 

FENERBAHÇE BEKO 9 SENE SONRA KAYBETTİ

Maça iyi başlayan Obradovic’in öğrencileri, De Colo ve Derrick Williams ile farkı çift hanelere çıkartırken, çeyreğin son bölümünde hücumlardan boş dönmeyen sarı kırmızılı ekip farkı eritti.  İkinci çeyreğe 22-19 önde başlayan Fenerbahçe Beko,  karşılıklı basketlere sahne olan bu bölümde de üstünlüğünü sürdürdü ve soyunma odasına 39-38 önde gitti. 

Üçüncü çeyreği 53-57 geride tamamlayan Fenerbahçe Beko, Melih ve Kalinic ile 4. çeyreğin ilk dakikalarında 60-59 öne geçti. Kaptan Melih üçlüklerine devam ederken, skor 73-65’e geldi. (05:21) Çeyreğin son bölümde skor üretemeyen Fenerbahçe Beko, maçtan 75-80 mağlup ayrıldı.

Kaynak: Fenerbahce.org