Fenerbahçe, Cengiz Ünder ve Aleix Vidal’ı kadroya katmak istiyor!

Başkan Ali Koç, Roma’nın yeni sezon planlarında bulunmayan genç kanat oyuncusunu kadroda görmeyi çok istiyor. 23 yaşındaki yıldız “Evet” derse İtalyanlar ile masaya oturacak.

Yeni sezonda şampiyonluğa oynayacak güçlü bir kadro kurmayı planlayan Fenerbahçe, Cengiz Ünder’i kiralamak istiyor. Leicester City, sezon başında Roma’dan 3 milyon euro’ya kiraladığı milli futbolcunun 23 milyon euro’luk satın alma opsiyonunu kullanmayacak.

Roma da 23 yaşındaki kanat oyuncusunu yeni sezonda kadrosunda düşünmüyor. Dolayısıyla sarı lacivertliler, bu durumu fırsata çevirmek için düğmeye bastı.

Cengiz ve menajeriyle temasa geçildi. Milli futbolcu “Evet” derse, Fenerbahçe Roma ile masaya oturacak. Başkan Ali Koç’un, Cengiz’in transferini bitirmek için kulübün bütün olanaklarını zorlayacak.

SAĞ BEKE ALEIX VIDAL

Gökhan Gönül ile yola devam etmeyecek Fenerbahçe, sağ bekteki boşluğu Aleix Vidal ile doldurmayı planlıyor. Sarı lacivertliler, Sevilla’dan ayrılan ve bonservisi elinde olan İspanyol yıldızla görüşmelere başladı.

Yıldız oyuncu, kariyerini La Liga’da sürdürmek istiyor; fakat sarı lacivertliler anlaşılması halinde Rafael Benitez faktörüyle ikna etmeyi planlıyor; ancak Vidal için Çin ve Birleşik Arap Emirlikleri kulüpleri de devrede.

PELKAS’A 6 MİLYON EURO

Futboluyla göz dolduran Pelkas’a, Lyon talip oldu. Fransızlar 6 milyon euro bonservis bedeli teklif etti; fakat Fenerbahçe 10 milyon euro istedi.

Başkan Ali Koç’un, “Bir futbolcumuza 6 milyon euro’luk teklif var” açıklamasında da Yunan yıldızdan bahsettiği ortaya çıktı.

Rubin Kazan’ın da başarılı oyuncu için sırada olduğu belirtildi. Fenerbahçe, Pelkas’ı satarsa eski kulübü PAOK’a yüzde 20 pay vereceği için bonservis bedelini yüksek tutuyor.

Kaynak: Sözcü