Fenerbahçe, çifte yıldız transferi için harekete geçti

Fenerbahçe yeni sezon için transfer çalışmalarına başladı. Emre Belözoğlu, takımda görmeyi çok istediği Süper Lig’in yıldızı için bizzat devreye girdi.

Fenerbahçe’de A Takım Direktörü Emre Belözoğlu yeni sezon transfer çalışmalarına başladı. Genç teknik adam, takımda görmeyi çok istediği Süper Lig’in yıldızı için bizzat devreye girdi.

Dünyaca ünlü savunmacı ile de transfer görüşmesi gerçekleştirilecek. Yeni sezonda da görevde kalması beklenen Belözoğlu’nun takımda görmek istediği ilk isim Edin Visca.

Belözoğlu, her transfer döneminde gündeme gelen Visca’nın transferinde bizzat devreye girecek; ancak Visca’nın turuncu lacivertli kulüple 2025’e kadar olan sözleşmesi, Fenerbahçe’nin önündeki en büyük engel; fakat Emre Belözoğlu da bu sorunu halletmek için iki koldan hareket edecek.

FENERBAHÇELİ OLMAK İSTİYOR

Öncelikle kendisinin de formasını giydiği Başakşehir ile olan iyi ilişkilerini kullanmayı hedefleyen sarı lacivertli futbol adamı; Visca’nın da bonservis konusunda devreye girmesini isteyecek.

Fenerbahçe, İrfan Can Kahveci transferinde olduğu gibi Visca’nın da sarı lacivertli formayı giymek istemesini avantaj olarak görüyor.

MUSTAFI’YE HÜCUM

Forvet hattına transfer için kolları sıvayan Fenerbahçe, stoper için de baskılarını artıracak. Sarı lacivertli kulüp, geçen hafta Schalke 04’ün Alman futbolcusu Shkodran Mustafi ile temas kurmuştu; ancak 29 yaşındaki oyuncunun sözleşmesinin sezon sonunda biteceği ve bedelsiz duruma düşeceği için Avrupa kulüpleri sıraya girdi.

Dolayısıyla yıldız futbolcuyu elinden kaçırmak istemeyen Fenerbahçeli yöneticiler de tekrar oyuncuyla bir görüşme gerçekleştirecek.

Kaynak: Sabah