Fenerbahçe, gözlerini eski golcüsü Vedat Muriqi’e çevirdi

Fenerbahçe yönetimi, gol yollarında bir türlü aşılamayan sıkıntıyı eski golcüsü Vedat Muriq ile çözmek için kolları sıvadı.

Fenerbahçe ’de geçen sezon olduğu gibi bu sezonda da son vuruşlarda sorun var. Hücum bölgesine yapılan birçok transfere rağmen bu sıkıntı aşılamadı. Yönetim, çareyi eski golcüsü Vedat Muriqi’e buldu.

Sarı Lacivertliler, Lazio’da bir türlü istediği kadar süre alamayan ve gözden düşen 27 yaşındaki oyuncuyu kadroya katmak için kolları sıvadı. Yönetim henüz ne Lazio’ya ne de Muriqi’e teklif yapmadı.

Takımında mutsuz olan Kosovalı golcü sarı lacivertlilere dönmeyi çok istiyor. Bu nedenle yıldız futbolcuyu ikna etme konusunda sıkıntı yaşanması beklenmiyor.

ZORUNLU SATIN ALMA

Yönetim için bu transferdeki en büyük zorluk, Vedat Muriqi’e geçen sezon yaklaşık 20 milyon euro ödeyen Lazio ile ortak noktada buluşmak. Fenerbahçe, İtalyanlar’ın ‘evet’ diyeceği bir formül arayışında.

Sarı lacivertlilerin masaya, zorunlu satın alma opsiyonlu kiralama teklifiyle oturması bekleniyor. Bu opsiyonun devreye girmesinin bazı performans şartlarına bağlanması da muhtemel.

Asıl önemli nokta, zorunlu satın alma bedelini belirlemek. Sarı lacivertlilerin sonraki satıştan yüksek bir pay vererek teklifi cazip kılmaya çalışacağı kaydedildi.

Kaynak: Fanatik