Fenerbahçe HDI Sigorta 3 – Arkas Spor 0 | Efeler Ligi 8. hafta

Fenerbahçe HDI Sigorta, Efeler Ligi’nin 8. haftasında Arkas Spor’u konuk etti.

AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 8.haftasında TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda Arkas Spor’u konuk eden Fenerbahçe HDI Sigorta; 25-19, 25-17 ve 25-22’lik setler sonunda rakibini 3-0 mağlup etti.

Fenerbahçe HDI Sigorta’nın, Arkas Spor karşısındaki ilk altısı şu isimlerden oluştu; Ulaş Kıyak, Emre Batur, Nicholas Hoag, Graham Vigrass, Hidalgo, Metin Toy ve libero Hasan Yeşilbudak.

İLK SETİ SARI LACİVERTLİLER KAZANDI

Maçın ilk sayıları Arkas Spor’da Matic ve Burak Güngör’den gelirken sarı lacivertliler adına ilk sayıyı üreten isimse Hidalgo oldu (1-2). İzmir temsilcisi Yiğit Gülmezoğlu, Matic ve Mustafa Koç’la üst üste sayılar bularak skoru 2-6’ya getirdi.

Bu skor Fenerbahçe HDI Sigorta’ya erken bir mola aldırsa da sarı lacivertliler moladan Hoag ve Emre Batur’un sayılarıyla döndü (5-8). Devamında Matic ve Efe Mandıracı gibi skorer oyuncularından sayılar bulan Arkas Spor, teknik molaya 7-12 önde girdi. Mola dönüşünde Metin Toy’la rakibinin serisine son veren Fenerbahçe HDI Sigorta skoru 9-12’ye getirdi.

Arkas Spor bir ara farkı 5 sayıya (9-14) kadar çıkarsa da sarı lacivertliler, Vigrass, Emre Batur ve Metin Toy’un etkili oyunuyla maça ortak olmakla kalmadı, karşılaşmada öne geçti (19-17). Setin son bölümleri nefes kesen bir ralliye sahne olurken oyuna ağırlığını koyan Fenerbahçe HDI Sigorta, Hidalgo’nun da skora yaptığı katkıyla seti 25-19 kazandı.

İKİNCİ SETİ DE SARI LACİVERTLİLER KAZANDI

İkinci sete Ulaş Kıyak’ın etkili servisi, Emre Batur’un blok sayısıyla 3-0’lık bir seriyle başlayan sarı lacivertliler karşısında Arkas Spor’un setteki ilk sayısı Efe Mandıracı’dan geldi (3-1). Sete düşük hücum yüzdesiyle başlayan Arkas Spor karşısında Emre Batur, Hoag ve Hidalgo’yla üretken olan Fenerbahçe HDI Sigorta, 8-1’lik üstünlüğü yakaladı.

Bu bölümde Arkas Spor, Yiğit Gülmezoğlu ve Winkelmüller ile sayılar bulsa da Fenerbahçe HDI Sigorta, teknik molaya 12-6 önde girdi. Molanın ardından da rakibin direncini kırma adına seriler yakalayan sarı lacivertliler, son bölümde farkı 8 sayıya kadar çıkarırken (23-15) seti de 25-17 kazandı.

SARI LACİVERTLİLER SET VERMEDEN KAZANDI

Üçüncü set Arkas Spor adına direncin diğer iki sete oranla arttığı bir set oldu. Karşılıklı sayılarla başlayan sette İzmir temsilcisini sırtlayan isim Winkelmüller oldu ve rakibimiz setin hemen başında 3-7’lik üstünlüğü yakaladı.

Devamında Graham Vigrass’la rüzgarı arkasına alarak rakibin serisine son veren sarı lacivertliler farkı 1 sayıya indirdi (6-7). Setin bu bölümü büyük bir çekişmeye sahne olurken teknik molaya 12-11’lik skorla önde giren taraf Fenerbahçe HDI Sigorta oldu. Moladan sonraki bölümde her iki takım da kıyasıya bir mücadele ortaya koysa da sahadaki tüm oyuncularından katkı alan Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 25-22, maçı 3-0 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org