Fenerbahçe HDI Sigorta 3 – İnegöl Belediye 1

Fenerbahçe HDI Sigorta, Efeler Ligi’nin 6. haftasında İnegöl Belediye ile karşılaştı.

Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 6. haftasında İnegöl Belediye’yi konuk etti.

Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan karşılaşmanın setlerini 25-22, 25-20, 23-25, 25-23 önde bitiren sarı lacivertliler mücadeleyi 3-1 kazandı ve ligdeki dördüncü galibiyetine imza attı.

Sarı lacivertliler maça; Ulaş Kıyak, Graham Vigrass, Nicholas Hoag, Emre Batur, Salvador Hidalgo, Metin Toy altısı ve libero Hasan Yeşilbudak ile başladı.

Hidalgo’nun açılışını yaptığı ilk sette Hoag’ın da sayı katkısıyla 4-0’lık bir seri geldi. Farkın 2 sayıya inmesinin ardından Vigrass’ın hızlı hücumu ve blok sayısıyla farkı koruyan Fenerbahçe HDI Sigorta, Metin Toy’un hücum sayılarıyla teknik molaya 12-9 önde girdi.

SARI LACİVERTLİLER RAHAT KAZANDI

Mola dönüşü karşılıklı sayılarla süren oyunda fark 1 sayıya kadar indi: 16-15. Karşılıklı sayılarla süren oyunda skor 20-19’a gelince Fenerbahçe HDI Sigorta Başantrenörü Erkan Toğan’dan mola geldi. Bu molanın ardından 21-21 eşitlik sonrası Metin ve Vigrass’ın sayılarıyla avantajı tekrar eline geçiren Fenerbahçe HDI Sigorta, maçı 25-22 kazandı.

İlk sette olduğu gibi ikinci setin de açılışını Hidalgo yaptı. Kübalı smaçörün sayılarıyla 2-0 öne geçen Fenerbahçe HDI Sigorta, karşılıklı sayılarla süren oyunda 10-9’luk skorun ardından Hidalgo’nun hücum, Vigrass’ın da blok sayısıyla teknik molaya 12-9 önde gitti. Mola sonrası Hidalgo, Emre ve Hoag’ın sayılarıyla farkı 4 sayıya yükselten Fenerbahçe HDI Sigorta, rakibine de mola aldırdı: 17-13. Son bölümde hata yapmayan sarı lacivertliler, seti 25-20 kazandı.

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü sette teknik mola 9-12 konuk ekip üstünlüğüyle geçildi. Kalan bölümde skor avantajını eline geçiremeyen Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 23-25 kaybetti.

Konuk ekibin 2 sayılık serisiyle başlayan dördüncü sette 9-9’da skoru eşitleyen Fenerbahçe HDI Sigorta, teknik molaya ise 10-12 geride girdi. İlerleyen bölümde etkili hücumlarla skoru 20-20’de eşitleyen sarı lacivertliler, son bölümü büyük çekişmeye sahne olan seti 25-23, maçı da 3-1 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org