Fenerbahçe HDI Sigorta, deplasmanda Halkbank’ı 3-2 mağlup etti

Fenerbahçe HDI Sigorta, Efeler Ligi’nin 7. haftasında Halkbank’a konuk oldu.

Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 7. haftasında Halkbank’a konuk oldu.

TVF Başkent Voleybol Salonu’nda oynanan ve büyük bir çekişmeye sahne olan maçı 17-25, 25-23, 20-25, 25-19 ve 11-15’lik setler sonunda kazanan Fenerbahçe HDI Sigorta oldu.

Fenerbahçe HDI Sigorta, Halkbank karşısında maça Ulaş Kıyak, Graham Vigrass, Nicholas Hoag, Salvador Hidalgo, Emre Batur, Metin Toy altısı ve libero Hasan Yeşilbudak ile başladı.

İLK SETİ SARI LACİVERTLİLER KAZANDI

Maçın ilk sayısı Salvador Hidalgo’dan geldi. Efe Bayram ve Samet Güneş’le öne geçen Halkbank’a cevap veren isimse sarı lacivertlilerde Vigrass oldu (2-2).

Setin ilk bölümünde her iki takım da dengeli bir oyun ortaya koyarken skor üstünlüğü de sürekli el değiştirdi. Setteki teknik molaya 9-12’lik skorla önde giren Fenerbahçe HDI Sigorta, devamında Hoag ile yakaladığı seriyle skoru 9-14’e getirdi.

Bu bölümde ev sahibi takım, Oğuzhan Karasu ve Hernandez’le reaksiyon vermeye çalışsa da Fenerbahçe HDI Sigorta, skor avantajını koruyarak sonuca giden taraf oldu ve seti 17-25 kazanarak 1-0 öne geçti.

MAÇA DENGE GELDİ

Müsabakanın ikinci setine 3-0’la iyi başlayan taraf ev sahibi Halkbank oldu. Rakibin yakaladığı seriye blok sayısıyla noktaya koyan isim Fenerbahçe HDI Sigorta Metin Toy olurken hemen ardından Vigrass’ın sayılarıyla skora denge geldi (4-4).

Devamında Hoag ve Metin Toy’la sayılar bulan sarı lacivertliler karşısında rakip takım Walsh, Hernandez ve Alexander Berger’in sayılarıyla teknik molaya 12-9 önde girdi. Moladan Salvador Hidalgo’nun sayısıyla dönen Fenerbahçe HDI Sigorta, skoru 12-10’a getirdi. Bu bölümde her iki takım adına da servis hataları öne çıksa da Fenerbahçe HDI Sigorta, Metin Toy, Hoag ve Salvador Hidalgo gibi önemli isimlerin elinden bulduğu sayılarla maça denge getirdi (16-16).

Bu skorun ardından oyuna ağırlığını koyan Fenerbahçe HDI Sigorta 17-19 öne geçti. Son bölümü büyük bir çekişmeye sahne olan setin kazananı 25-23’lük skorla ev sahibi Halkbank oldu.

SARI LACİVERTLER 2-1 ÖNE GEÇTİ

Üçüncü sete Hidalgo ve Vigrass’la harika bir başlangıç yapan Fenerbahçe HDI Sigorta, setin hemen başında 5 sayılık bir fark yakaladı (2-7). Halkbank, Walsh ve Gökhan’la farkı eritmeye çalışsa da sarı lacivertliler teknik molaya 8-12 önde giren taraf oldu.

Mola dönüşünde 3-0’lık bir seri yakalayan Fenerbahçe HDI Sigorta, skoru 8-15’e getirdi. Berger ve Walsh ikilisiyle maça tutunan Halkbank, farkı 2 sayıya kadar indirdi (17-19).

Son bölümde rakibin sette kalma çabasına Vigrass, Hidalgo, Metin Toy ve Ulaş Kıyak’ın sayılarıyla son veren Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 20-25 kazanarak 2-1 öne geçti.

FENERBAHÇE HDI SİGORTA 3-2 KAZANDI

Dördüncü setin ilk sayısı Halkbank’ta Gökhan Gökgöz’den gelirken; Fenerbahçe HDI Sigorta, yakaladığı 4-0’lık seriyle setin hemen başında 1-4’lük üstünlüğü yakaladı.

Bu bölümde her iki takım da dengeli bir oyun ortaya koyarken teknik molaya önde giren taraf 12-11’le Halkbank oldu. Bu bölüm karşılıklı sayılarla geçilirken setin son bölümünü iyi oynayan rakip takım seti 25-19 kazandı ve skor 2-2’ye geldi.

Fenerbahçe HDI Sigorta, karşılaşmanın final setine Salvador Hidalgo ve Metin Toy’un 3-0’lık serisiyle başladı. Ev sahibi takım maça tutunmaya çalışa da rakibin direncini kıran Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 11-15, maçı da 3-2 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org