Fenerbahçe HDI Sigorta, İstanbul BBSK’yi 3-0 mağlup etti

Fenerbahçe HDI Sigorta, Efeler Ligi’nin 4. hafta maçında İstanbul BBSK ile karşılaştı.

Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 4. haftasında İstanbul BBSK’yı ile karşılaştı. Sarı lacivertliler, Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan karşılaşmadan 25-22, 25-19 ve 25-17’lik setlerle 3-0 kazanarak ligde üçte üç yaptı.

Fenerbahçe HDI Sigorta, ligin ilk haftasında Sorgun Belediyesi ile eşleşmiş ancak rakip takımın oyuncularında COVID-19’a rastlanması sebebiyle mücadele tehir edilmişti.

Başantrenör Erkan Toğan yönetimindeki Fenerbahçe HDI Sigorta maça; Ulaş Kıyak, Graham Vigrass, Nicholas Hoag, Emre Batur, Salvador Hidalgo, Metin Toy altısı ve libero Hasan Yeşilbudak ile başladı.

SARI LACİVERTLİLER SET VERMEDEN KAZANDI

Mücadele karşılıklı serilerle başlarken; teknik molaya 12-10 önde giren taraf İstanbul BBSK oldu. Son bölüme 4 sayılık bir dezavantajla giden Fenerbahçe HDI Sigorta, 4-0’lık bir seri yakalayarak skoru 19-19’da eşitledi. Oldukça çekişmeli geçen seti 25-22 kazanan sarı lacivertliler, maçta 1-0 öne geçti.

İkinci sete iyi başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta, teknik molaya 12-6 önde girdi. Mola dönüşünde de hücum üstünlüğünü yakalayan Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 25-19 önde tamamlayarak maçta durumu 2-0 yaptı.

Üçüncü sete üst üste serilerle başlayan sarı lacivertliler, teknik molaya 12-8 önde gitmeyi başardı. Moladan sayılarla dönen Fenerbahçe HDI Sigorta, farkı 6 sayıya çıkararak avantajı eline aldı. Son bölümde de etkili bir oyun ortaya koyan Fenerbahçe HDI Sigorta, baştan sona önde götürdüğü seti 25-17, maçı ise 3-0 kazanmayı başardı.

Kaynak: Fenerbahce.org