Fenerbahçe Opet 3 – Çan Gençlik Kale Spor 1

Fenerbahçe Opet, Sultanlar Ligi’nin 6. haftasında Çan Gençlik Kale Spor’u ağırladı.

Fenerbahçe Opet, Misli.com Sultanlar Ligi’nin 6. haftasında Çan Gençlik Kale Spor ile karşılaştı. Sarı Melekler, Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleden 3-1 galip ayrıldı.

Fenerbahçe Opet, Çan Gençlik Kale Spor karşısında maça Lila Şengün, Cansu Çetin, Dicle Nur Babat, Melissa Vargas, Bianka Busa, Eda Erdem Dündar altısı ve libero Aylin Sarıoğlu ile başladı.

İLK SET FENERBAHÇE OPET’İN

Mücadele Melissa Vargas ve Emine Arıcı’nın karşılıklı sayılarıyla hızlı başladı (2-2). Ana Paula ve Emine Arıcı ikilisiyle skor üretmeye devam eden Çan Gençlik Kale Spor karşısında sarı lacivertliler, kaptan Eda Erdem Dündar’ın blok sayılarıyla etkili oldu ve 6-5’lik üstünlüğü yakaladı.

Rakibin maça ortak olma noktasında gösterdiği direnci Melissa Vargas’ın sert smaçlarıyla kıran Fenerbahçe Opet, setteki teknik molaya 12-10’luk üstünlükle girdi.

Moladan sayıyla dönen Çan Çan Gençlik Kale Spor karşısında skor üstünlüğünü sürdüren Fenerbahçe Opet, rakibi karşısında 3 sayılık fark yakaladı (14-11).

Konuk takım Ellen Braga ile sette kalmaya çalışsa da Cansu Çetin ve Bianka Busa ikilisinin de skora yaptığı katkıyla Fenerbahçe Opet farkı 4 sayıya çıkardı (17-13). Sarı lacivertliler, son bölümü büyük bir çekişmeye sahne olan seti 28-26 kazanarak 1-0 öne geçti.

KONUK EKİP MAÇA DENGE GETİRDİ

İkinci sete iyi başlayan taraf Çan Gençlik Kale Spor oldu (2-5). Sarı lacivertliler, rakibin serisine Vargas’la nokta koysa da konuk takım Çan Gençlik Kale Spor, Ana Paula ile oyunda kaldı (3-6). Devamında 3-0’lık bir seri yakalayan Fenerbahçe Opet, sete denge getirdi (6-6).

Karşılıklı sayılarla geçen bu bölümde sarı lacivertliler, teknik molaya 12-11’lik üstünlükle girerken; konuk takım Çan Gençlik Kale Spor, Ana Paula-Emine Arıcı-Thias Souza üçlüsünün serisiyle 13-17’lik üstünlük sağladı. Devamında da oyunda daha etkin olan Çan Gençlik Kale Spor, seti 19-25 kazanarak maça denge getirdi: 1-1.

HIZLI VE ETKİLİ OYUN GALİBİYET GETİRDİ

İkinci setin aksine üçüncü sete harika bir başlangıç yapan Fenerbahçe Opet, Eda Erdem Dündar ve Melissa Vargas’la setin hemen başında 5-1’lik üstünlüğü yakaladı.

Sarı lacivertlilerin hızlı ve etkili oyunu karşısında Çan Gençlik Kale Spor, Ana Paula ve Thias Souza’yla skor üretti. (9-6). Bianka Busa ve Cansu Çetin’le rakibe dur diyen sarı lacivertliler, bu sette de teknik molaya önde giren taraf oldu (12-6). Eli sıcak isimlerden bulduğu sayılarla sonuca giden Fenerbahçe Opet, seti 25-19 kazanarak rakibi karşısında 2-1 öne geçti.

Müsabakanın dördüncü ve son setine de iyi başlayan Fenerbahçe Opet, teknik molaya 12-11 önde girdi.

Setin devamında da iyi oynayan sarı lacivertliler, seti 25-22, maçı da 3-1 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org