Fenerbahçe Opet, Axa Sigorta Kupa Voley’de çeyrek finale yükseldi

Fenerbahçe Opet, Kupa Voley’de Türk Hava Yolları ile karşılaştı. Sarı lacivertliler karşılaşmayı 3-0 kazandı.

Fenerbahçe Opet, AXA Sigorta Kupa Voley C Grubu ikinci maçında Türk Hava Yolları ile karşılaştı. Sarı lacivertliler, Burhan Felek Voleybol Salonu’ndaki mücadeleden 25-22, 32-30 ve 25-17’lik setlerle 3-0 galip ayrılarak çeyrek finale yükseldi.

Zoran Terzic yönetimindeki Sarı Melekler mücadeleye; Eda Erdem Dündar, Naz Aydemir Akyol, Bianka Busa, Brankica Mihajlovic, Melissa Vargas, Dicle Nur Babat ve libero Melis Yılmaz ile başladı.

SARI LACİVERTLİLER SET VERMEDEN KAZANDI

Oldukça çekişmeli geçen ilk sette teknik molaya 12-10 önde giren Fenerbahçe Opet, mola dönüşünde 17-14 geriye düştü. Ancak son bölümde rakibine üstünlük sağlayan sarı lacivertliler, Mihajlovic’in 9, Vargas’ın da 7 sayıya imza attığı seti 25-22 kazandı.

İkinci sette teknik molaya 12-11 geride giren Fenerbahçe Opet, mola dönüşünde Bahar Toksoy Guidetti’nin blok sayısıyla önce geçti. Karşılıklı hataların yoğun olarak yaşandığı ikinci setin son bölümleri de oldukça çekişmeli geçerken; Fenerbahçe Opet rakibinin hatalarını değerlendirerek seti 32-30 önde tamamladı.

2-0’lık avantajla üçüncü sete giren Fenerbahçe Opet, teknik molaya 12-10 önde girdi. Mola dönüşünde de Türk Hava Yolları’na şans tanımayan sarı lacivertliler, farkı da iyice açarak seti 25-17, karşılaşmayı ise 3-0 kazandı.

Fenerbahçe Opet, Beşiktaş ve Türk Hava Yolları maçlarını set vermeden kazanarak Axa Sigorta Kupa Voley’de adını çeyrek finale yazdırmayı başardı. Fenerbahçe Opet’in C grubunda oynaması gereken Sarıyer Belediyesi maçı, rakip oyuncularının COVID-19 test sonuçlarının pozitif çıkmasından dolayı ileri bir tarih ertelenmişti.

Kaynak: Fenerbahce.org