Fenerbahçe Öznur Kablo 79 – ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 55

Fenerbahçe Öznur Kablo, Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 4. haftasında ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ni konuk etti.

Fenerbahçe Öznur Kablo, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi 4. hafta maçında ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ni konuk etti. Mücadeleyi 79-55 kazanan sarı lacivertliler ligde 4’te 4 yaptı.
 
WNBA’de mücadele ettiği için takıma geç katılan Jasmine Thomas, Fenerbahçe formasıyla çıktığı ilk maçında 14 sayı üretirken;  Satou Sabally kaydettiği 19 sayıyla takımın skoreri oldu. Tuğçe Canıtez 14, Cecilia Zandalasini de 13 sayıyla galibiyete önemli katkı verdi.
 
Victor Lapena yönetimindeki Fenerbahçe Öznur Kablo maça; Olcay Çakır Turgut, Cecilia Zandalasini, Tuğçe Canıtez, Satou Sabally, Kia Vaughn beşiyle başladı.

SARI LACİVERTLİLER LİGDE 4’TE 4 YAPTI

Tuğçe ve Olcay’ın elinden gelen 4-0’lık seriyle maça başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo, agresif savunmasıyla rakibini dış atışlara zorlarken Satou Sabally ve Zandalasini ile de farkı 8 sayıya yükseltti ve rakibine mola aldırdı: 11-3. Konuk ekip bu moladan hücumda etkili döndü ve 6-0’lık seriyle fark 2 sayıya kadar indi: 11-9. Tuğçe’yle bu seriyi bozan Fenerbahçe Öznur Kablo, Sabally ve Thomas’ın sayılarıyla da ilk periyodu 27-18 önde bitirdi.
 
İkinci periyotta Jasmine Thomas ile farkı çift hanelere yükselten Fenerbahçe Öznur Kablo, karşılıklı sayıların ardından skor 37-24’ken rakibine mola aldırdı. İlerleyen bölümde rakibin farkı eritme çabalarına Tuğçe ve Duygu’yla karşılık veren sarı lacivertliler, soyunma odasına 42-29 önde gitti.
 
Karşılıklı basketlerle başlayan ikinci yarıda konuk ekibin etkili hücumları koç Victor Lapena’ya mola aldırdı: 44-37. Mola dönüşü hücumda Sabally’nin önderliğinde farkın erimesine izin vermeyen Fenerbahçe Öznur Kablo; Jasmine Thomas, Kia Vaughn ve Olcay’ın da sayı katkısıyla üçüncü periyodu 63-46 önde bitirdi.
 
Final periyoduna hücumda çok iyi başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo; Jasmine Thomas, Tuğçe ve Kia Vaughn ile farkı 23 sayıya yükseltirken 3 dakika boyunca potasını rakibine kapattı: 69-46. Kalan bölümde etkili oyununu sürdüren Fenerbahçe Öznur Kablo, mücadeleden 24 sayı farkla 79-55 galip ayrıldı.

Kaynak: Fenerbahce.org