Fenerbahçe Öznur Kablo, Türkiye Kupası’nda finalde

Fenerbahçe Öznur Kablo, Türkiye Kupası yarı final maçında Çankata Üniversitesi ile karşılaştı

Fenerbahçe Öznur Kablo, Türkiye Kupası yarı finalinde yarın Çankaya Üniversitesi ile karşı karşıya geldi. Adana Atatürk Spor Salonu’nda oynanan mücadeleden 73-65 galip ayrılan sarı lacivertliler adını finale yazdırdı.

Fenerbahçe Öznur Kablo’nun en skoreri 18 sayıyla Elizabeth Williams olurken; Kiah Stokes 14, Chelsea Gray ve Cecilia Zandalasini 10, Sevgi Uzun 9, Tuğçe Canıtez 8, Laura Nicholls ve Olcay Çakır Turgut 2 sayı üretti.

İLK ÇEYREK 16-16 EŞİTLİKLE BİTTİ

İlk çeyreğe Elizabeth Williams’ın sayılarıyla başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo, rakibinin üst üste bulduğu sayılara engel olamayınca 11-6 geriye düştü. Elizabeth Williams ve Kiah Stokes’un sayılarıyla tekrar öne geçen sarı lacivertliler, Shavonte Sade Zellous’un basketlerine engel olamayınca çeyreği 16-16 eşitlikle tamamladı.

SARI LACİVERTLİLER İLK YARIYI ÖNDE TAMAMLADI

İkinci çeyreğe etkili bir başlangıç yapan Fenerbahçe Öznur Kablo, farkı çift hanelere çıkardı (29-19). Son bölüme kadar skor avantajını elinde bulunduran Fenerbahçe Öznur Kablo, Çankaya Üniversitesi’nin üst üste bulduğu sayılara rağmen soyunma odasına 40-36 önde giren taraf oldu.

Soyunma odasından iyi dönen takım ise Çankaya Üniversitesi olurken; Fenerbahçe Öznur Kablo skor avantajını kaybetti (40-39). Elizabeth Williams ve Kiah Stokes ile rahatlayan sarı lacivertliler, çeyreğin bitimine son 1 dakika kala Chelsea Gray’in de etkili oyunuyla farkı açarak üçüncü periyotu 54-48 önde bitirdi.

FENERBAHÇE ÖZNUR KABLO FİNALDE

Son çeyrekte de kaldığı yerden devam eden Fenerbahçe Öznur Kablo,  farkı 10 sayıya kadar çıkardı (60-50). Zandalasini’nin üç sayılık isabetiyle rakibine mola aldıran sarı lacivertliler, mola dönüşünde Çankaya’nın basketlerine engel olamayınca skor da 66-60’a geldi. Son bölümü oldukça çekişmeli geçen mücadeleden 73-65’lik galibiyetle ayrılan Fenerbahçe Öznur Kablo, adını finale yazdırmayı başardı.

Fenerbahçe Öznur Kablo’nun finaldeki rakibi ise; İzmit Belediyespor-Beşiktaş TRC İnşaat maçını kazanan takım olacak.

Kaynak: Fenerbahce.org