Fenerbahçe ve Beşiktaş’tan yılın sürpriz takası

Beşiktaş ve Fenerbahçe, takas yoluyla oyuncu grubunu yenilemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Genellikle yerli futbolcu transferinde kullanılan bu yöntem Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin de gündemine geldi. Hem de iki sürpriz isim için…

Sezonu üçüncü sırada bitirerek Şampiyonlar Ligi elemelerine katılım bileti alan Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın, yönetime verdiği transfer raporunda geçen yıl Aytemiz Alanyaspor’u çalıştırırken öğrencisi olan Ozan Tufan’ın alınmasını istedi.

BEŞİKTAŞ’A BÜYÜK KATKI YAPAR 

Sergen Yalçın, Fenerbahçe’de bu sezonun en başarılı isimlerinden biri olan Ozan’ın çok yönlü bir orta saha oyuncusu olduğunu belirtip, alınması halinde takıma büyük katkı yapacağını ifade etti.

Beşiktaş yöneticileri Sergen Yalçın’ın bu talebi üzerine sarı lacivertli kulüpteki mevkidaşları ile temasa geçti. Siyah beyazlılar, Ozan Tufan’a talip olduklarını bildirip “Eğer onay verirseniz oyuncuyla görüşüp fikrini almak istiyoruz” dediler.

ÇEBİ VE KOÇ GÖRÜŞECEK 

Fenerbahçe yönetiminde ise bu talebe karşılık Ozan Tufan’ı siyah beyazlı takımın Sırp yıldızı Adem Ljajic ile takas edilmesi fikri ortaya atıldı.

İki futbolcunun da aynı menajerlik şirketiyle çalışmaları transferin gerçekleşme şansını yükseltirken, bu konudaki son sözü, önümüzdeki perşembe günü bir araya gelecek olan kulüp başkanları Ahmet Nur Çebi ile Ali Koç söyleyecek.

Futbol çevreleri şimdi merakla Çebi-Koç zirvesinde karara bağlanacak olan ‘Ozan ile Ljajic takas edilecek mi?’ sorusunun cevabını bekliyor.

37.3 MiLYON EURO BONSERVİS VE KİRA 

Adem Ljajic ise bu sezon forma giydiği 29 resmi maçın 27’sinde on numara, 2’sinde sol kanatta oynadı.

Ljajic için 4 kulüp toplam 34.3 milyon euro bonservis (Fiorentina 6.8, Roma 12, Torino 9, Beşiktaş 6,5); Inter (1.75) ve Beşiktaş da (1.25) milyon euro kiralama bedeli ödedi (Toplam: 37.3 milyon euro). Ljajic’in şu anki değeri 9 milyon euro.

OZAN TUFAN 6 FARKLI BÖLGEDE OYNADI 

25 yaşındaki Ozan Tufan bu sezon forma giydiği 34 maçta defans ve orta sahanın 6 farklı bölgesinde oynadı.

Fenerbahçe, kendi jenerasyonunun en iyi yerli orta saha oyuncuları arasında yer alan Ozan Tufan’ı 2015 yılında Bursaspor’dan alırken bonservisine 7 milyon euro ödedi. Futbolcunun şu anki piyasa değeri 4.5 milyon euro.

Kaynak: Hürriyet