Fenerbahçe ve Galatasaray’dan localar için ortak plan

Aylardır taraftar gelirinden yoksun olan ve en azından locaları açtırarak sıcak paraya kavuşmak isteyen Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri, bu konuda ortaklaşa çalışmalar yapıyor.

Pandemi (Koronavirüs) nedeniyle Mart ayından bu yana spor müsabakaları seyircisiz şekilde oynanırken, Türkiye’nin iki büyük kulübü çözüm üretmek adına el ele verdi.

Hatırlanacağı üzere tüm Süper Lig kulüpleri, Galatasaray ile Fenerbahçe’nin sunduğu “En azından stadyumlardaki localar açılsın ve böylelikle sıcak para girişi sağlansın” görüşünü desteklemişti.

Hürriyet Gazetesi’nden Ali Naci Küçük’ün haberine göre; iki kulüp, maçların tedbirli ve sınırlı sayıda taraftara açılması için önlem alırken, localarda seyircilerini ağırlamak adına da somut adımlar attı.

STATTA HER LOCA ARASINA BÖLME

Fenerbahçe, Ülker Stadyumu’nu localarını ‘yeni normal’ düzene uyacak şekilde dizayn etti. Sarı lacivertli kulüp, teması azaltmak ve sosyal mesafe tedbirini sağlamak adına stattaki localarını cam bölmelerle ayırdı.

Localar ile tribünler bu doğrultuda izole edildi, hijyen açısından aralara geniş ve uzun camlar çekildi. Ayrıca tüm localar arasına da bu bölmelerden koyuldu. Bununla birlikte er locada özel maskeler ve dezenfektan noktaları hazırlandı.

Fenerbahçe yönetimi Ülker Stadyumu’nda hayata geçirdiği yeni loca modelini ezeli rakibi ebedi dostu Galatasaray ile paylaştı.

AÇILIŞ KARARI BEKLENİYOR

Fenerbahçe ve Galatasaraylı yöneticiler tüm bu önlemleri birbirleriyle paylaşıp koordineli şekilde hareket etti. Tedbirleri artırıp locaları sağlık açısından güvenli hale getirmek adına karşılıklı görüş alış verişinde bulundular, yeni fikirler ürettiler.

Örneğin geçmişte herkesin alışık olduğu yemek servisi gibi hizmetler, localar kapılarını yeniden açarsa artık olmayacak. Söz konusu mekanlarda sadece kapalı içecek ve su servisi yapılacak.

Covid-19’a karşı her türlü önlemi alan Fenerbahçe ve Galatasaray, şimdi locaların taraftarlara açılmasını bekliyor.

Kaynak: Hürriyet