Fenerbahçe’de başkan Ali Koç ve Vitor Pereira’dan takıma büyük destek

Fenerbahçe’nin Başakşehir mağlubiyetinden sonra soyunma odasında büyük üzüntü yaşandı.

Fenerbahçe dün akşamki maç sonrası soyunma odasında büyük üzüntü yaşanırken, teknik direktör Vitor Pereira ve daha sonra soyunma odasına gelen başkan Ali Koç, takıma sahip çıktılar.

Vitor Pereşra oyuncularını tek tek teselli etti ve “Bugün iyi değildik, kendi kimliğimizden uzaktık. Özellikle ilk yarıda uyuduk ve 45 dakikayı rakibe hediye ettik. İkinci yarı biraz toparlansak bile gerçek oyunumuz bu değil. Frankfurt karşısında yüksek şiddetli bir oyun oynadık bu açıdan değerlendirdiğimizde anlaşılabilir bir durum. Kafamızı kaldırıp önümüze bakacağız. Takım ruhu, birbirimize inanç ve öz güvenle önümüzdeki maçtan itibaren Fenerbahçe gibi oynamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ALİ KOÇ: BİZ BİR TAKIMIZ

Daha sonra soyunma odasına gelen başkan Ali Koç da takıma sahip çıktı. “Kazanırken de kaybederken de biz bir takımız. Geçtiğimiz yıl savaşmayan görüntüye isyan ettiğini; ancak bu yıl ilk 5 maçta sahada savaşan, kaybetmeyi kabullenemeyen takımı gördüğünü bundan dolayı da oyuncularına güvendiğini dile getirdi.

Sık maç trafiğinde bu tip kötü maçlarında oynanabileceğini bunun da normal olduğunu söyleyen başkan Ali Koç; “Teknik heyete ve sizlere yönetim olarak güvenimiz tamdır. Üzüldük; ancak bizim için yarından itibaren yeni bir gün başlıyor” sözleri ile oyuncularına moral verdi.

Başkanın konuşması sonrası oyuncu grubu da kendi arasında bir öz eleştiri toplantısı yaptı. Oyuncular, önlerindeki maçtan itibaren bu sezon sahip oldukları vazgeçmeyen takım kimliğinde olmak için birbirlerine söz verdi.

Vitor Pereira takımın mental ve fiziksel yorgunluğunu gözlemlemesi üzerine takıma bir günlük izin verdi. Ayrıca oyuncularını bu süreyi aileleri ile birlikte geçirmeleri konusuda yönlendirdi.

Kaynak: Fanatik