Fenerbahçe’de Bright Osayi-Samuel’e 3 talip çıktı!

Osayi Samuel, Fenerbahçe’deki artan performansıyla dikkatleri üzerine çekti. Özellikle sağ beke geçtikten sonra grafiği sürekli yükselen 24 yaşındaki futbolcu transferin gözdesi konumuna geldi. Osayi Samuel’i İngiltere’den 2 ve İskoçya’dan 1 takımın kadroya katmak istediği ifade ediliyor.

Bu sezon Fenerbahçe’nin en istikrarlı isimlerinden biri olan Bright Osayi Samuel transferin gözdesi haline geldi.

Geçtiğimiz sezon devre arasında QPR’den alınan Nijeryalı yıldız bu sezon özellikle sağ beke geçtikten sonra sürekli yükselen bir performans sergiliyor.

6 AYDIR İZLİYORLAR

Alınan bilgilere göre Osayi Samuel’i Ada’dan 3 kulüp yakından takip ediyor. Bu kulüplerin İngiltere’den Bournemounth ve Brentford ile İskoçya’dan Rangers olduğu öğrenildi.

Ayrıca bu 3 kulüp 24 yaşındaki futbolcuyu yaklaşık 6 aydır takip ettiriyor. 3 kulübün sezon sonunda Fenerbahçe’ye resmi teklif yapacak.

FENERBAHÇE, 6-8 MİLYON EURO GELİR BEKLİYOR

Osayi-Samuel’in sarı lacivertlilerle 2025 yılının haziran ayına kadar sözleşmesi bulunuyor. Osayi Samuel’in Transfermarkt’a göre güncel piyasa değeri 4.5 milyon euro.

Fenerbahçe yönetiminin Nijeryalı futbolcudan 6-8 milyon euro arasında bir gelir beklentisi olduğu ifade ediliyor.

Osayi Samuel’in sarı lacivertli takımda çok mutlu olduğu; ancak İngiltere veya İskoçya’ya transfer olmaya da sıcak bakabileceği belirtiliyor.

Bu sezon tam 37 resmi maçta forma giyen ve devamlılığı ile alkış toplayan yıldız futbolcu takımına 2 gol, 3 asistlik katkı yaptı.

Kaynak: Takvim