Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu’dan flaş hamle! Diego Perottti ile görüştü…

Emre Belözoğlu, Diego Perotti ile özel bir görüşme gerçekleştirdi ve gelecek sezon planlarını anlattı.

Fenerbahçe’ye büyük umutlar ile transfer edilen; ancak yaşadığı sakatlıktan dolayı sezonu kapatan Diego Perotti’ye bir umut kapısı daha açıldı.

Fenerbahçe’nin ara transfer döneminde sözleşmesini fesh etmek için görüşmelerde bulunduğu; ancak sözleşmesini fesh edemediği Perotti, bireysel antrenmanlarına Samandıra’da devam ediyor. Sarı lacivertliler, dolayısıyla bu sezonu kapatan Perotti ile yollarını ayıracaktı’; fakat Fenerbahçe cephesinden sürpriz bir karar geldi.

Teknik direktör Emre Belözoğlu’nun bizzat transfer ettiği ve güvendiği Diego Perotti; dolayısıyla sakatlık sürecini atlatır ve sezon başı kampına yetişirse gelecek sezon da sarı lacivertli takımda kalmaya devam edecek.

EMRE BELÖZOĞLU, PEROTTI İLE GÖRÜŞTÜ

Emre Belözoğlu, göreve devam etmesi halinde takımda kalmasını istediği Diego Perotti ile özel bir görüşme gerçekleştirdi. Belözoğlu’nun, Perotti ile gelecek sezon planları hakkında da fikir alışverişinde bulundu.

TAKIMDA KALMASINI İSTEDİ

Gelecek sezon Fenerbahçe’de teknik direktör olarak görev almaya devam etmesi durumunda; ‘sağlıklı’ bir Perotti’nin takımda kalmasını isteyen Belözoğlu, dolayısıyla bu düşüncesini Arjantinli futbolcu ile de paylaştı.

SÖZLEŞMEDE ÖZEL MADDE

TFF’nin kayıtlarına göre, Diego Perotti’nin Fenerbahçe ile sözleşmesi Haziran 2022’de bitiyor; ancak Roma ve sarı lacivertli kulüp arasında da özel bir sözleşme var.

Emre Belözoğlu, Perotti’nin sözleşmesiyle ilgili şu açıklamayı yapmıştı, “Garanti ücreti çok düşük. Biz karşılıklı olarak maç oynadıkça Roma’ya bir ücret ödüyoruz. Maç oynamadığı, beklediğimiz rakama ulaşmadığı andan itibaren Roma bize bir ödeme yapıyor.

Sabit alacağı ücret ve 5 maç oynayınca hak edişleri var. Sabit ücreti hakikaten cüzi miktarda. Kulübün haklarını koruyacak şekilde, güvene dayalı bir anlaşma yapıldı. Fenerbahçe için yük olmayacak bir sözleşme.”

Kaynak: Fotomaç