Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu’nun yardımcısı belli oldu

Fenerbahçe’de teknik direktör Erol Bulut ile yolların ayrılmasının ardından yerine gelen sportif direktör Emre Belözoğlu’nun da yardımcısı belli oldu.

Erol Bulut ile yolların ayrılmasından sonra sezon sonuna kadar Fenerbahçe Futbol Takımı’nın başına getirilen sportif direktör Emre Belözoğlu’nun yurtdışından geleceği açıklanan yardımcısı belli oldu.

Emre Belözoğlu’nun yeni yardımcısı Erdinç Sözer oldu. Erdinç Sözer, sezon sonuna kadar çalışmak üzere Almanya’dan Türkiye’ye geliyor.

ERDİNÇ SÖZER KİMDİR?

2003 yılında Alman kulübü Darmstad’un 19 takımında teknik direktörlüğe başlayan Sözer; 2 yıl sonra A takımın yardımcı antrenörü oldu.

Sözer sonraki yıllarda Bayer Leverkusen, Hamburg, Stutgart ve Wolfsburg’da da yardımcı antrenörlük yaptı. 52 yaşındaki Türk hoca 24 Ocak 2021’de Herta Berlin’deki yardımcı hocalık görevinden ayrıldı. Sözer, 2015 yılında Almanya’daki en düzey çalıştırıcılık lisansını aldı.

ÜÇ BÜYÜKLERİ ÇALIŞTIRMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Eddy lakaplı teknik adam, daha önce verdiği röportajlarda hedefinin üç büyüklerden birini çalıştırmak olduğunu söylemişti.

Kaynak: Ajansspor