Fenerbahçe’de en az 10 yabancı gidiyor!

Fenerbahçe’de 10 yabancı futbolcu ile yollar ayrılıyor. Sarı lacivertliler, bütçede 11 milyon euro’yu aşkın yer açacak.

Fenerbahçe, gelecek sezonun yapılanmasına şimdiden başladı. İlk adım, yabancı kontenjanının azaltılması.

10 FUTBOLCU İLE YOLLAR AYRILIYOR

Sözcü’den İrfan Yirmibeş’in haberine göre; Fenerbahçe yönetimi, mevcut kadroda bulunan ve başka takımlarda kiralık oynayan yabancı futbolculardan en az 10’uyla yollarını ayırmayı planlıyor. Sözleşmesi sona erecek Jose Sosa’nın yanı sıra Luiz Gustavo, Pelkas, Novak ve Tisserand ile yollar ayrılıyor.

Fenerbahçe; kiralıklardan ise Samatta, Caulker, Max Meyer ve Lemos’a gelen teklifleri de değerlendirecek. Sarı lacivertliler, bu oyuncuların satılmaları halinde gelirleri transfer bütçesine aktaracak. Elde kalanlar oyuncuları ise yeniden kiralayacak.

Takımdan ayrılacak-gönderilecek isimlerin maaşları ele alındığında yaklaşık 11 milyon euro’luk bir tasarruf sağlayacak.

Mesut Özil de bu isimler arasında. Yabancı kontenjanının azaltılması, Fenerbahçe’nin TFF’nin yeni yerli kuralına da uyum sağlamasına yardımcı olacak.

FENERBAHÇE, ROSSI HAKKINDA KARARINI VERDİ

Sarı lacivertliler, bazı futbolcular hakkındaki kararı ise yeni teknik direktör ile birlikte verecek. 6 milyon euro’luk satın alma opsiyonu bulunan Rossi’nin opsiyonu ya kullanılmayacak ya da ileride daha yüksek bedele satılma planıyla bonservisi alınacak. Attila Szalai ve Min Jae Kim gibi isimler ise yüksek teklifler almaları halinde satılabilir.

Kaynak: Sözcü