Fenerbahçe’de Ferdi Kadıoğlu sevinci yaşanıyor

Fenerbahçe, 22 yaşındaki oyuncunun Türkiye Milli Takımı’nı seçtiğini açıklamıştı. Yerli oyuncu statüsüne geçecek olan Ferdi Kadıoğlu, Fenerbahçe ile yeni bir sözleşme yapacak.

Sarı lacivertlilerin 22 yaşındaki kanat oyuncusu, doğduğu yer olan Hollanda ve annesinin ülkesi Kanada seçenekleri olmasına rağmen babasının memleketi Türkiye’nin formasını giyme kararı aldı.

Böylece Ferdi’nin gelecek sezondan itibaren yabancı sayılması ihtimali ortadan kalktı. Sarı lacivertli kulübün değişecek yabancı sayısı konusunda eli rahatladı. Genç yıldız, Fenerbahçe’nin kendisine yaptığı yeni sözleşme teklifini de kabul etti.

Fenerbahçe, 5 yıllık yeni kontratın resmi açıklamasını ilerleyen günlerde yapacak. Ferdi’nin maaşı da ikiye katlanacak ve yıllık 15 milyon TL civarında bir kazanç sağlayacak.

BİR GÖRÜŞ: GÜRCAN BİLGİÇ

“Genç yaşında insanın kafasının bu kadar karışması enteresan. Anne ve babadan iki ülke (Kanada-Türkiye) bir de doğduğu ülke (Hollanda)… Üçü arasında seçim yapmak hayatın daha başındaki bir sporcu için büyük travma.

Ferdi, kendisini Türk hissederek, babasının ülkesine aidiyetini gösterdi. Gelişen, yetenekli ve aklını kullanmayı başaran, bunun üstüne de disiplini ekleyen bir futbolcu. Hem kendisi hem de ülkemiz için en iyisi oldu. Önümüzdeki yıllara damga vurabilecek bir futbolcu kazandık.”

Kaynak: Sabah