Fenerbahçe’de her yere imza var, kanat beke yok!

Fenerbahçe, transfer döneminin hareketli takımlarından birisi oldu. Teknik direktör Vitor Pereira’nın istediği kanat bek özellikli bir futbolcunun alınmaması dikkat çekti.

Vitor Pereira, 3’lü savunmayla oynayacağını açıkladığında; herkesin beklentisi Fenerbahçe’nin transfer döneminde her iki kanat bekini de güçlendirmesi yönündeydi.

Gökhan Gönül ve Caner Erkin’in gözden çıkartılması sonrası, beklentiler buraya takviye yapılması yönündeydi.

Ali Koç da son açıklamasında, Pereira’nın sol kanatta ileriye ve geriye gidip gelecek bir oyuncu istediğini açıkladı; ancak sarı lacivertliler, kale dışında her bölgeye transfer yapmasına rağmen bekleri boş geçti.

FENERBAHÇE, SES GETİREN TRANSFERLER YAPTI

Stopere Min-jae Kim ve Steven Caulker geldi; fakat Caulker de Pereira tarafından kadro dışı bırakıldı. Caulker’a daha sonra ise Gaziantep FK’ye kiralandı.

Takımın en kalabalık bölgesi olan, üstelik kiradan dönen Miha Zajc de takımın önemli bir parçası olmuşken; orta sahaya Max Meyer ve Miguel Crespo gibi önemli oyuncular geldi. Fenerbahçe’nin bu transfer döneminde en çok ses getiren hamlelerinden biri Diego Rossi oldu.

Bir kanat hamlesi de Bursa’nın genç yıldızı Burak Kapacak ile geldi. Sarı lacivertliler forvete ise önce Serdar Dursun’u aldı. Serdar Dursun transferinin ardından Salzburg’un yıldızı Mergim Berisha ile bombayı patlattı.

Kaynak: Fanatik