Fenerbahçe’de Jose Sosa’nın tek umudu Vitor Pereira

1 yıllık kontratı daha bulunan ve sözleşmesini tamamlamak isteyen Sosa yaylada büyük bir hırsla çalışıyor. Arjantinli oyuncunun Fenerbahçe’deki kaderini Vitor Pereira’nın yönetime vereceği rapor belirleyecek.

Fenerbahçe’ye geçen sezonun başında ‘yılın transferi’ olarak gelen; ancak sarı lacivertlilerde istenilen performansı veremeyen Jose Sosa takımda kalabilmek için canla başla çalışıyor.

Arjantinli yıldız, Fenerbahçe’de kalmayı başarmak için tek yolun Vitor Pereira’nın gözüne girmek olduğunu fark etti. Sosa, takımın en çalışkan ve istekli oyuncularından biri olarak kampta öne çıkıyor.

OLUMSUZ İMAJI DA DÜZELTMEK İSTİYOR

Jose Sosa, üzerine yapışan ‘düzensiz yaşantısı var’ algısını bu yıl kırıp Pereira’nın değişilmezi olmak istiyor. Bundan dolayı yönetim ve taraftarın da yeniden gözdesi olmayı hedefliyor.

Sosa, kampın ilk günlerinde sergilediği çıkışı sürdüremezse Fenerbahçe günleri de ciddi anlamda tehlikeye girecek. Dolayısıyla 1 yıllık kontratını tamamlamak için büyük bir hırsla çalışan Arjantinli oyuncunun kaderini Pereira’nın raporu belirleyecek.

BEŞİKTAŞ VE TRABZON’DA FIRTINA GİBİYDİ

Arjantinli yıldız, Süper Lig’in 3 büyük kulübünde de görev yaptı; ancak Beşiktaş’taki ve Trabzonspor’daki performansını sarı lacivertli forma altında sergileyemedi. Beşiktaş’ta 78 resmi karşılaşmada görev yaparken 14 gol, 23 asistle 37 gole direkt katkı sağladı.

Bordo mavililerde ise 99 karşılaşmada sahaya çıkan Tangocu 16 gol, 19 asistle 35 gole katkı verdi. Sosa, Fenerbahçe’de 36 maçta oynarken 4 gol, 3 asistlik bir performans sergiledi.

Kaynak: Hürriyet