Fenerbahçe’de Kim Min-Jae için korkutan iddia

Kim Min-Jae, Fenerbahçe’nin yaz transfer sezonunda kadrosuna kattığı ve gösterdiği performansla alkış topladı. Sarı lacivertlilerin önümüzdeki yıllarda çok büyük paralara satabileceği Kim Min-Jae için şoke eden bir iddia ortaya atıldı. Şaşırtan iddia Kore basınında da yer buldu.

Fenerbahçe’nin sezon başında Çin’den transfer ettiği Kim Min Jae şu ana kadar gösterdiği performansla taraftarların sevgilisi haline geldi.

Sosyal medyada yapılan yorumlarda; Fenerbahçe’nin Kim’i önümüzdeki yıllarda çok büyük paralara satabileceği konuşuluyor. Bundan dolayı ülkesi Güney Kore’den şoke edici bir iddia geldi.

Ülkede yayın yapan bazı gazeteler ve internet sitelerine göre; Kim’in Fenerbahçe ile yaptığı sözleşmede 9 milyon euro’luk serbest kalma bedeli var. Taraftarın sevgilisi Kim, bu bedele serbest kalabilir.

PORTO İŞİ BU YÜZDEN OLMADI

İddialara göre Kim ile masaya oturan Porto; genç yıldızın sözleşmesine 45 milyon euro serbest kalma bedeli yazdırmak isteyince transfer gerçekleşmedi. Fenerbahçe 9 milyon euro’luk serbest kalma bedeli ile işi bitirdi.

ZİRVEYE ÇIKTI

Geride kalan haftalarda Kanarya’nın maç başına 54.1 ile en fazla başarılı pas yapan ismi olan Kim Min-Jae, rakibin ayağında olan topu alma gibi kritik değerde de 1.7 maç başı ortalamasıyla zirveye çıktı.

Kaynak: Takvim