Fenerbahçe’de Sinan Gümüş ve Marcel Tisserand kararı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, kadrosunu yavaş yavaş şekillendiriyor.

Vitor Pereira, Topuk Yaylası kampındaki 12 günlük çalışmanın ardından Csikszereda ile oynanan özel maçta kafasındaki soru işaretlerini hem oyun sistemi hem de bazı futbolculara yönelik kafasındaki soru işaretlerini giderme yolunda önemli adımlar attı.

Önceki gün oynanan karşılaşmada; özellikle ilk yarıdaki hareketli oyunu ve şutlarıyla Sinan Gümüş ‘gönderilecekler’ listesinden adını büyük ölçüde sildirdi. İkinci devre defansın sağında oynayan Tisserand da hatasız oyunuyla beraber takımda kalma ihtimalini güçlendirdi. Tisserand’ın en büyük kozu, savunmanın her tarafında oynayabilmesi.

SAMATTA YİNE BEKLENENİ VEREMEDİ

Novak, Lemos, Zajc ve Samatta bekleneni veremeyen isimler arasında yer aldı. Pereira, yeni transferlerden Caulker ve Serdar Dursun hakkındaki kararı 1-2 maç izledikten sonra verecek.

Avrupa kulüplerinden gelen cazip tekliflere “Evet” denilmezse Szalai’nin yanında Serdar Aziz’in mi yoksa Caulker’ın mı forma giyeceği de zaman içinde netleşecek.

Aynı şekilde Mesut Özil, Pelkas, İrfan Can, Ozan Tufan, Mert Hakan, Gustavo, Sosa’nın yer aldığı zengin orta saha için de Pereira’nın karar vermesi bir hayli zor olacak gibi.

Kaynak: Hürriyet