Fenerbahçe’de stoper harekâtı! Ya Caulker ya da Simon Deli

Szalai’den sonra savunmaya bir takviye daha yapmak isteyen Fenerbahçe, Alanyaspor’dan Caulker ve Club Brugge’dan Deli için bastırıyor.

Devre arasında Mesut Özil bombasının yanı sıra savunmayı da Devre arasında Mesut Özil bombasının yanı sıra savunmayı da güçlendirmekte kararlı olan Fenerbahçe, Apollon’dan aldığı Attila Szalai’nin yanı sıra bu bölgeye bir transfer daha yapmak istiyor.

Fanatik Gazetesi’nden Yusuf Dursun’un haberine göre; defansın göbeğinde halihazırda görev yapmakta olan Tisserand, Sadık, Serdar Aziz ve Lemos’tan bir türlü istenen verimi alamayan sarı lacivertliler’in hedefindeki isimler; Club Brugge’dan Simon Deli ve Alanyaspor’dan Steven Caulker.

Fildişi Sahilli 29 yaşındaki Deli’nin kontratı, 2022’de sona eriyor. 29 yaşındaki İngiliz oyuncu Caulker’in ise sözleşmesi sezon sonunda bitiyor.

LİGİ İYİ BİLİYOR

Caulker, kontratının bitmesinin yanı sıra sezon başında Fenerbahçe tarafından istenen ve ligi de iyi bilen oyuncuların başında geliyor.

Ayrıca İngiliz stoper, Erol Bulut’un Alanya’dan eski öğrencisi. Fildişi Sahilli Deli de, tıpkı Caulker gibi fizikli ve oldukça sağlam bir oyuncu.

Sarı lacivertliler, her iki ismin kulüpleriyle de pazarlıkları sürdürüyor.

Kaynak: Fanatik