Fenerbahçe’den Erdinç Sözer kararı

Sarı lacivertliler, Erdinç Sözer ile uzun süreli bir planlama yapmayı hedefliyor.

Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu takımın başına geçtikten sonra pro lisans sıkıntısı ortaya çıkmıştı. Sarı lacivertliler bu sorunu çözmek için arayışa girdi ve en son Hertha Berlin’de çalışan Erdinç Sözer ile anlaştı. Sözer, Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu’nun yardımcısı olarak göreve başladı. Dolayısıyla bu hamlenin sadece pro lisans sorununu çözecek geçici bir çözüm olarak görülmüyor. Fenerbahçe, Sözer ile uzun süreli bir planlama yapacak.

ARTIK B PLANI O

Fanatik Gazetesi’nden Yusuf Dursun’un haberine göre; Emre Belözoğlu sezon sonunda teknik adamlıktan sportif direktörlüğe dönse bile Erdinç Sözer; dolayısıyla teknik ekipteki görevini sürdürecek. 52 yaşındaki çalıştırıcı artık kulübün antrenörü olarak, dolayısıyla bundan sonra başka bir teknik direktör gelse bile görevine devam edecek. Bundan dolayı; örneğin, önümüzdeki sezonlarda bir teknik adam değişimi yaşandığında geçiş döneminde Sözer takımın başında yer alarak bir anlamda B planı olacak.

ALMAN HOCAYA HAZIRLIK

Yıllarca Almanya’da çalışan Erdinç Sözer’in tercih edilmesi; bundan sonraki teknik adam seçimi için de bir anlamda ipucu verdi. Emre Belözoğlu’nun teknik adam olarak devam etmek istememesi halinde; yeni gelecek çalıştırıcının Alman ekolünden bir hoca olması muhtemel. Bu anlamda Joachim Löw ve İsviçreli olan; ama kariyerinin büyük bölümünde Almanya’da çalışan Lucien Favre isimleri ön plana çıkıyor.

KONTROLDEN GEÇTİ

Erdinç Sözer, dün Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti. Detaylı kan tetkikleri yapılan 52 yaşındaki antrenör daha sonra ortopedi, iç hastalıkları, göz, kulak burun boğaz, genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerinde muayene edildi. Daha sonra ise akciğer, kardiyak testleri ve radyolojik kontrollerin yapılmasıyla tamamlandı.

Kaynak: Fanatik