Fenerbahçe’den flaş Ferdi Kadıoğlu kararı!

Gelecek sezon için şampiyon bir kadro kurmak isteyen Fenerbahçe’de flaş kararlar alınmaya başlandı.

Fenerbahçe yeni sezon kadro planlaması çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor. Sarı lacivertliler birçok bölgeye takviye yapmaya hazırlanıyor.

Bu çerçevede sol bek, sağ bek, stoper, orta saha, kanat ve golcü transferleri yapılacak. Mevcut ilk 11’in büyük bölümü değişse de bazı isimler sabit kalacak.

Kaleci Altay, Serdar Aziz, Gustavo ve kalırsa Vedat Muriqi gibi isimler ilk 11’in değişmezi olacak. Bu isimlere son haftalardaki çıkışıyla sürpriz bir oyuncu daha eklendi.

İLK 11’İN DEĞİŞMEZ İSİMLERİNDEN OLACAK

Özellikle Beşiktaş derbisindeki performansıyla büyük beğeni toplayan ve artık takım arkadaşlarının da büyük güven duyduğu Ferdi Kadıoğlu ilk 11’in değişmez isimlerinden biri olacak.

Ferdi daha önceleri alternatif isim olarak düşünülüyordu. Aynı bölgede oynayan ve performansı yeterli görülmeyen Garry Rodrigues’in sözleşmesi devam etse de yollar ayrılabilir ya da kanat için yeni bir takviye gelebilir.

Ancak bu gerçekleşse bile Ferdi ilk tercih olacak. Yeni sezonda mutlak şampiyonluk parolası ile yola çıkacak olan sarı-lacivertliler genellikle tecrübeli oyuncuları ilk 11’de oynatmayı planlıyordu.

FERDİ KADIOĞLU, FORMAYI KAPTI

20 yaşındaki Ferdi ise performansı ve çıkışı ile istisna oldu. Sıra dışı futbolu, çalımları, enerjisi ve hırsı ile birçok takım arkadaşını geride bırakarak formayı aldı.

Yapılan planlamada Ferdi’nin kamp çalışmaları ve yeni sezonda sürekli oynayarak daha da iyi hale gelmesi bekleniyor.

Genç yıldız kanatların yanı sıra forvet arkasında da oynayabiliyor. Bu da teknik heyetin maç içinde hamle yapabilmesine şans tanıyor.

Kaynak: Milliyet