Fenerbahçe’den flaş İrfan Can Kahveci hamlesi

Mesut Özil’i kadrosuna katararak Süper Lig’de kartları yeniden dağıtan Fenerbahçe, ezeli rakibi Galatasaray’ı çıldırtacak resmi bir hamle yaptı!

İrfan Can Kahveci transferi için Başakşehir ile görüşmelerini sürdüren ve süreci bitirme aşamasına gelen Galatasaray’ın tüm planlarını bozacak bir hamle Fenerbahçe’den geldi.

FENERBAHÇE RESMEN DEVREDE

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, İrfan Can Kahveci’nin transferi için resmen devreye girdi.

Feenrbahçe, başkan Ali Koç imzasıyla Başakşehir Kulübü’ne bir yazı gönderilerek İrfan Can Kahveci transferi için randevu talep edildi.

FENERBAHÇE’YE DE EVET

Başakşehir, Fenerbahçe’nin İrfan Can Kahveci için görüşme talebini kabul etti. Başakşehir, Perşembe günü Galatasaray ile yapacağı görüşmeden önce Fenerbahçe ile bir görüşme gerçekleştirecek.

Başakşehir Kulübü, İrfan Can Kahveci transferi için Galatasaray’dan 10 milyon euro bonservis bedeli, Emre Kılınç ve bir sonraki satıştan pay talep etti. Başakşehir Fenerbahçe’den de benzeri bir talepte bulunacak.

Fenerbahçe, İrfan Can Kahveci için Başakşehir’e bu sezon için 3 milyon euro peşin, gelecek sezon da 2 milyon euro ve bir sonraki satıştan (kar) pay teklif edecek. Fenerbahçe’nin futbolcu olarak da önereceği seçenekler arasında 2 isim var.

DENİZ TÜRÜÇ, SERDAR AZİZ

Fenerbahçe, Deniz Türüç’ü bonservisiyle beraber Başakşehir’e vermeyi teklif edecek. Sarı lacivertliler, Serdar Aziz’i de bedelsiz olarak İrfan Can Kahveci’ye karşılık teklif edecek.

BİR ADIM GERİDEN

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada Başakşehir’in İrfan Can Kahveci’yi satmak istemesi durumunda Fenerbahçe’nin de masaya oturacağını açıklamıştı.

Kaynak: Sporx