Fenerbahçe’nin genç yıldızı Burak Kapacak pes etmiyor!

Fenerbahçe, TFF’nin finansal fair play uygulamasından dolayı genç futbolcunun lisansını geç çıkarmıştı. Öte yandan Vitor Pereira da, Burak’ın lisansı çıkmasına rağmen forma vermeyi tercih etmemişti. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Burak Kapacak’ın öncelikli hedefi belli oldu.

Fenerbahçe’de taraftarların izlemeyi en çok merak ettiği isimlerden biri şüphesiz ki 21 yaşındaki kanat oyuncusu Burak Kapacak. Sarı lacivertliler, Bordeaux’a transfer olması beklenen genç futbolcu için son anda devreye girmiş ve imzayı attırmıştı.

Yaşanan bu gelişmenin ardından Burak Kapacak imzayı atmıştı; fakat uzun bir süre Fenerbahçe forması giyememişti. Fenerbahçe, TFF’nin finansal fair play kuralları nedeniyle oyuncuya lisans çıkartamamıştı.

Geçen bur süre zarfından Fenerbahçeli taraftarlar, Burak Kapacak’ı izlemek için özellikle sosyal medyada gündem oluşturmuş ve oyuncunun durumunu merak etmeye başlamıştı.

Vitor Pereira, konuya ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtlamıştı. İşte Pereira’nın o açıklamaları…

“BÜTÜN OYUNCULAR BENİM İÇİN ÖNEMLİ”

Bazı oyuncularımızın biraz süreye ihtiyacı var. Burak Kapacak çok genç, teknik anlamda çok kaliteli bir isim. Kendisi 2. Lig’den geldi ve onun biraz zamana ihtiyacı var. Taktiksel anlamda bazı şeyleri anlayabilmesi için zamana ihtiyacı var. Ne zaman ve nasıl savunma yapması, ne zaman ve nasıl atak yapması gerektiğine dair zamana ihtiyacı var.

Ben bir oyuncuya anlatmak istediğim şeyleri tam olarak anlatamadan sahaya sürmek istemiyorum. Oynadığımız yüksek ritimli, presli oyunu oynayabilmek için rotasyona ihtiyacımız var. Rotasyon olmadan bu tempoyu devamlı olarak sürdürebilmemiz mümkün değil.

Futbolcular makine değil, insan. Bu yoğunluğu korumak için rotasyon gerekiyor. Önceki maçlarda aslında elimde çok fazla çözümüm yoktu; ancak daha fazla çözümüm olsaydı elimde tabii ki diğer oyunculara da şans vermek isterdim. Bütün oyuncularımı aynı gemi içerisinde tutabilmek istiyorum. Bütün oyuncularım benim için önemli, buradan onlara vermek istediğim mesaj bu.

BURAK PES ETMİYOR

Vitor Pereira’nın bu konuşmasının ardından bir hayli hırslı olduğu aktarılan Burak Kapacak’ın, pes etmediği ifade edildi.

İDMANLARDA YOĞUN ÇALIŞIYOR

21 yaşındaki kanat oyuncusunun, hocasının gözüne girebilmek için var gücüyle çalışıyor. Bundan dolayı genç yıldız, antrenmanlarda ekstra işler yapıyor. Öte yandan Pereira’nın da Burak’ın antrenmanlardaki bu görüntüsünü beğendiği ve kendisini takdir ettiği aktarılıyor.

Öte yandan Burak Kapacak’ın, Pereira’nın kendisine forma şansı vermesi halinde bırakmayacağı ve hedefinin Fenerbahçe’de kalıcı olmak olduğu dile getiriliyor.

Kaynak: Sabah