Fenerbahçe’nin kurtarıcısı Serdar Aziz!

Milli savunmacı Serdar Aziz, bu sezon Fenerbahçe savunmasının en toparlayıcı isimlerinden birisi oldu.

2018-2019 sezonunun devre arasında bedelsiz olarak ezeli rakip Galatasaray’dan transfer edilen Serdar Aziz, kariyerinde toplam 17 kez A Milli Takım formasını giymeyi başarmıştır. 

Bu sezon 17 karşılaşmada forma giyen Serdar Aziz, 1465 dakika sahada kaldı. Maç başına 2.1 top çalıp, 1.3 kez de top kesmeyi başardı.

Aksayan Fenerbahçe savunmasındaki sigorta görevini üstlenen yerli oyuncu maç başına 3.4 defa top uzaklaştırmayı başardı. Tecrübeli oyuncu maç başına ortalama 58.3 defa pas yaptı. Attığı pasların %86.7’sinde isabet sağlayan futbolcu bu sezon 8 defa sarı kart görmüştür.

FENERBAHÇE’NİN KİLİT OYUNCUSU OLDU

Maç başına 0.9 şut istatistiği yakalayan savunmacı ileriye çıktığı zamanlarda ise golü koklamış ve Süper Lig’de 4 gol atmayı başarmıştır. 

Mevkisine göre oldukça disiplinli bir sezon geçiren Serdar, bu sezon hiç kırmızı kart görmemişti.

Kendisine maç başına 1.4 faul yapılırken, Serdar Aziz 1.2 defa da rakiplerini faulle durdurmuştur.

SÖZLEŞMESİ 2022’YE KADAR

Hava toplarında da oldukça etkili olan stoper, maç başına 4.3 hava topu kazanmış ve duran top organizasyonlarında Fenerbahçe’nin Vedat Muriqi ile beraber kilit oyuncusu olmuştur.

 Serdar Aziz’in kulübü Fenerbahçe’yle 2022 senesinin sonuna kadarsa sözleşmesi bulunuyor. 

1.83 boyundaki stoperin yanında belki ona ayak uydurabilecek oyuncular olabilseydi Fenerbahçe şu an ligde çok daha farklı bir durumda olabilirdi, kim bilir?

Kaynak: Fanatik