Fenerbahçe’nin UEFA’da büyük şanssızlığı!

Fenerbahçe, bu akşam Belçika’da UEFA Avrupa Ligi’ndeki kader sınavına çıkacak. Sarı lacivertlilerde sakatlar can sıkarken santrfor bölgesindeki eksilme can sıktı.

Fenerbahçe, Süper Lig’de üç maç üst üste kaybederek zirvenin 8 puan gerisine düştü. Ayrıca Avrupa’da da sakatlıklar ve UEFA maç kadrosuna yazılmayan oyuncular nedeniyle bu akşam sıkıntılı bir 90 dakika yaşayacak.

VALENCİA SAKAT, SERDAR DURSUN LİSTEDE YOK

Fenerbahçe, Konya’da kaybedilen üç puanla birlikte Altay, Gustavo ve Enner Valencia’yı da kaybetti. Çok kritik bölgelerde görev yapan bu üç oyuncu, Konyaspor maçında ciddi sakatlık yaşadı. Diğer sakat oyuncuları Mesut Özil ve Serdar Aziz’in yanı sıra UEFA maç kadrosuna yazılmayan Serdar Dursun, Crespo ve Burak Kapacak’ı oynatamayacak.

FORVETTE BERİSHA OYNAYACAK

Fenerbahçe, Beşiktaş’ın Ajax karşısında yaşadığı sıkıntının bir benzerini Antwerp maçında yaşayacak; çünkü Fenerbahçe’de toplamda 8 futbolcu forma giyemeyecek.

Vitor Pereira’nın, Antwerp maçında ligde ilk 11’de forma şansı bulamayan Berke Özer, Sosa, İrfan Can Kahveci, Berisha ve Mert Hakan Yandaş’ı oynatmasına kesin gözle bakılıyor.

GELECEĞİ TARTILIŞIYOR

Pereira, Fenerbahçe’de 7 yıllık şampiyonluk özlemini bitirmek için büyük umutlarla 2. kez takımın başına getirildi; ancak Vitor Pereira ilk 11 haftadaki performansıyla ilk dönemin gerisinde kaldı.

Sarı lacivertlilerle yeniden anlaşmasının ardından gerçekleştirdiği açıklamada; “Yarım kalan işi tamamlamaya geldim” diyen Portekizli teknik adamın kulüpteki geleceği de tartışılmaya başlandı.

Antwerp, Kayserispor ve Galatasaray maçları Vitor Pereira’nın kulüpteki geleceğiyle ilgili yol gösterici olacak.

Kaynak: Hürriyet