Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü kim olacak? İşte teknik direktör adayları…

Ersun Yanal’ın ayrılığı ve koronavirüs salgını nedeniyle Fenerbahçe’de çalışmalar teknik adam bulmak üzerinde yoğunlaştı

Sarı lacivertli yönetim bu kez ince eleyip sık dokuyor. Takımı tamamen güvenebilecekleri birisine emanet etmek istiyorlar. İşte Fenerbahçe’de gündeme gelen teknik direktör adayları…

EROL BULUT

Ersun Yanal’ın ayrılığı sonrası Fenerbahçe ile adı sık sık anılan Erol Bulut ismi hala sıcaklığını koruyor. Aytemiz Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu, “Erol hocamla bugün de konuştuk. Herhangi bir teklif, Fenerbahçe’den de teklif almadığını söyledi Sezon sonuna kadar sözleşmesi var. Ali Koç da çok değerli başkanımız, beni arayıp konuşulanların dedikodu olduğunu da söyledi. Ben de başkanım aramızda konuşmadıysak gerçek değildir dedim. Aynen öyle dedi. Şu kulübe müsaade edildi deniyor sürekli. Öyle bir şey yok.” ifadelerini kullandı.

Açıklamalarında açık kapı da bırakan Hasan Çavuşoğlu,”Eğer hocamıza büyük bir takımdan ya da yurt dışından teklif gelirse biz sözleşmesi olsa dahi önünü açarız zaten. Bunu defalarca konuşmanın mantığı yok.” sözlerini söyledi.

NENAD BJELICA

Dinamo Zagreb Teknik Direktörü Nenad Bjelica aniden görevini bırakınca, “Ücret indirimi için yönetimle anlaşamadı ve o yüzden ayrıldı” şeklinde haberler çıktı. Bjelica’nın çalıştırdığı Dinamo Zagreb, Hırvatistan Ligi’nde en yakın rakibinin 18 puan önünde lider durumda bulunuyordu.

MANUEL PELLEGRINI

Tüm dünyayı saran corona virüsü salgınından dolayı futbola verilen aranın ne zaman son bulacağı tartışılırken, bir yandan da bu durumu fırsat bilen kulüpler transfere odaklandı. Ersun Yanal sonrası henüz bir teknik adam transferi yapmayan Fenerbahçe’nin geniş bir listesi var.

Şili basınından La Cuarta’da yer alan habere göre, sarı lacivertli kulüp Manuel Pellegrini ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Haberin detaylarında, Pellegrini ile yapılan temasların ciddi boyutlara ulaştığı hatta 66 yaşındaki hocanın İstanbul’a gelmek istediği fakat corona virüsü sebebiyle sınırların kapalı olmasından dolayı yüz yüze görüşmenin ileri bir tarihe ertelendiği yazıldı.

LUCESCU

Fenerbahçe’de teknik adam bilmecesi devam ediyor. Gündeme birçok isim geldi. Ancak henüz somut bir adım atılmadı.

Ali Koç ise başkanlığı dönemindeki ilk iki sezonda yaşanan başarısızlık nedeniyle bu kez çok dikkatli davranmak istiyor. Yönetim, teknik adam konusunda farklı formüllerin üzerinde çalışıyor. Şu anda üzerinde durulan plan, Mircea Lucescu önderliğinde bir ekip oluşturmak.

Rumen teknik adam, Milli Takım’ı çalıştırdığı dönemde kadroda büyük bir değişime giderek gençleştirme operasyonuna imza attı. Büyük bir başarıyla EURO 2020 biletini kapan Ay- Yıldızlılar’ın kadro mimarı Lucescu oldu.

Fenerbahçe, Luce’nin yerli oyunculara olan hakimiyetinden yararlanmak istiyor. Yönetimin hedefi, 74 yaşındaki çalıştırıcıyı genç bir teknik adamla birlikte göreve getirmek.

MARCO GIAMPAOLO

Metropolitanmagazine.it adlı internet sitesinde yer alan habere göre Fenerbahçe Yönetimi, takımı İtalyan teknik adama emanet etmek istiyor. Giampaolo’nun ise yeni bir maceraya yaşamak istediği ve sarı lacivertli ekibe sıcak baktığı kaydedildi.

Son olarak Milan’da görev alan 52 yaşındaki teknik adam için, “Milan’dan sonra şimdi başka büyük bir kapının kapıları, usta teknik direktör için tekrar açılabilir. Fenerbahçe yönetimi takımı ona emanet etmek istiyor.” ifadeleri kullanıldı.

Yaş ortalaması düşük ekiplerle çalışmayı tercih eden 52 yaşındaki teknik adam, Sampdoria’da pas oyununa dayalı oynattığı futbolla beğeni toplamıştı.

Kaynak: Fanatik