Fenerbahçe’ye Eljif Elmas piyangosu

Fenerbahçe’nin eski oyuncularından Eljif Elmas, Napoli’de sergilediği performansla birçok önemli ekibin dikkatini çekti. Inter ve Milan, Makedon oyuncunun transferi adına rekabet halindeler.

Fenerbahçe’nin eski futbolcularından Eljif Elmas, Napoli’de bu sezon etkili bir performans sergiledi. Tecrübeli futbolcu, Serie A devinde dikkatleri üzerine çekmeye başardı. Eljif Elmas’ın yaz transfer döneminde etkili isimlerden olması Fenerbahçe’ye de bonus gelir sağlama konusunda gelişmeye sebep oldu.

39 MAÇTA FORMA GİYDİ

Kuzey Makedonyalı orta saha oyuncusu Eljif, Napoli’de bu sezon değişilmez isimler arasında yer aldı. 22 yaşındaki futbolcu 39 resmi maçta şans buldu. Tecrübeli oyuncu rakip fileleri 6 kez havalandırma başarısı gösterdi. Eljif Elmas takım arkadaşlarına 6 asist yaptı.

SÖZLEŞMESİ 2025’TE BİTECEK

Kuzey Makedonyalı oyuncunun Napoli olan sözleşmesi 30 Haziran 2025’te sona erecek. Tecrübeli futbolcunun güncel piyasa değeri 24 milyon euro olarak gösteriliyor. Napol, Eljif Elmas’ı transfer etmek için Fenerbahçe’ye 16 milyon 200 bin euro bonservis bedeli ödedi.

INTER VE MILAN TRANSFER YARIŞINDA

Eski Fenerbahçeli Eljif Elmas için hareketli bir yaz dönemi geçecek. Napoli’nin 22 yaşındaki orta saha oyuncusu, sergilediği performansla Serie A’nın gözde isimlerinden biri haline geldi. Ayrıca Inter ve Milan, Eljif elmas için transfer yarışına girdi.

35 MİLYON EURO’LUK BONSERVİS KONUŞULUYOR

Marca’nın haberine göre; Milan, Eljif Elmas için devreye girdi; fakat bu transferi bitirmeleri için ezeli rakipleri Inter’i de alt etmeleri gerekecek.

Şu anda kulüpler arasındaki görüşmelerin başlangıç düzeyinde olduğu ifade ediliyor; ancak Franck Kessie’nin Barcelona’ya gitme ihtimali nedeniyle Milan, Eljif Elmas transferini bitirmek istiyor. Ayrıca Milan, takas ihtimalini de gündeme getirmiş durumda. Eljif Elmas için 35 milyon euro düzeyinde tahmini bir bonservis konuşulurken Milan’ın Ante Rebic’i takasta teklif edeceği aktarılıyor; fakat Napoli’nin başkanı De Laurentiis’in takasa sıcak bakmayacağı da tahmin edilmekte.

INTER, CONTE DÖNEMİNDE DE İSTEDİ

Inter’de ise Barella’nın Real Madrid ile adının anılması sonrası Eljif Elmas transferi öncelik kazandı. Inter’in Antonio Conte döneminde de Eljif Elmas’ı istediyordu. Bununla birlikte Türkiye’deyken de durumunu yakından takip ediyordu.

FENERBAHÇE’YE 1.5 MİLYON EURO’LUK GELİR

Eljif Elmas, 2019’da 16.2 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Napoli’ye transfer olmuştu. Anlaşma şartlarında Fenerbahçe’nin sonraki transferden payı bulunuyor; fakat bu üst sınırıyla değişken bir tutar değil. Fenerbahçe, Napoli tarafından elde edilecek transfer bedeline bağlı olarak 1.5 milyon euro bonus alacak.

Kaynak: Fanatik