Fenerbahçe’yi bekleyen tehlike!

Hürriyet yazarı Tahir Kum, Fenerbahçe’nin mali tablosunu açıkladı ve tehlikeyi işaret etti

Fenerbahçe’de Şubat ayı, sportif başarı açısından kötü geçti. Zirve yarışından uzaklaşan sarı lacivertlileri Mart ayında büyük bir ödeme bekliyor.

Hürriyet yazarı Tahir Kum, bugün yazdığı yazıda Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sportif başarı açısından kötü geçtiği dönemde, büyük bir sorunla karşı karşıya kaldığını yazdı.

Fenerbahçe’nin ekonomik açıdan kötü durumda olduğunu gösteren veriler paylaşarak, kulübü bekleyen tehlikeyi açıkladı. İşte Tahir Kum’un yazısından o bölümler.

BİR AY İÇİNDE ÖDENECEK MİKTAR 800 MİLYON TL

“Aldığım bilgi, sadece bir ay içinde ödenmesi gereken nakit miktar 800 milyon lira civarındaymış.”

YAPTIRIM TEHLİKESİ VAR

“CAS’ta ve FIFA’da bekleyen ve karar aşamasında yaklaşan dosyalar var… Anlayacağınız içeride olduğu gibi dışarıdaki dosyalar da sıkıntılı.

TFF Kulüp Lisans Kurulu bu sezon adına son sözü mayısta söyleyecek. Ucunda yaptırım tehlikesi var.

Durum; başkanın, yönetimin hele bu moralle (!) altından kalkabileceği bir durum değil. Dediğimiz gibi taze kana, yeni bir yönetime ihtiyaç var. Hem de ivedilikle… Çünkü ne moral var ne para ne de işi kotarabilecek beceri!”

FENERBAHÇE’NİN TOPLAM BORCU NE KADAR?

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 30 Eylül 2019 itibarıyla toplam borcu 2 milyar 190 milyon TL. Başkan Ali Koç’un başlatmış olduğu “Fener Ol” bağış kampanyasından toplanan miktar ise yaklaşık 300 milyon TL.