Göztepe maçı öncesi Fenerbahçe’de çifte sevinç

Göztepe karşılaşması öncesi Mesut Özil ve Luiz Gustavo takıma döndü. Ayak bileğindeki şişlik nedeniyle Olympiacos maçında riske edilmeyen Mesut ilk 11’de olacak.

Son Dakika golüyle Avrupa Ligi’ne veda etti ve yoluna Konferans Ligi’nden devam edecek. Ayrıca sarı lacivertlilerde Mesut Özil ve Luiz Gustavo’nun takıma dönmesi moralleri yükseltti.

İzmir’de Göztepe’yi yenmeyi hedefleyen Vitor Pereira, iki yıldızının takıma katılmalarıyla kafasındaki oyun şablonunu da şekillendirmeye başladı. Galatasaray maçındaki oyun anlayışıyla takımı sahaya sürmesi beklenen Portekizli teknik adamın maç eksiği bulunan Gustavo’yu oynatıp oynatmayacağı maç saatinde belli olacak.

Mesut Özil, derbi ayak bileğinde oluşan şişme nedeniyle riske edilmeyerek Atina’ya götürülmemişti; ancak Mesut’un ise Göztepe maçında forma giymek için çok istekli olduğu öğrenildi.

Takımın Atina’da olduğu günlerde Samandıra’da fizyoterapist eşliğinde bireysel olarak her gün çalışan Özil’in, yarın sahada olmak için çok çalışıyor.

MESUT ÖZİL ÇOK İSTEKLİ

Fenerbahçe, Göztepe hazırlıklarını dün sürdürürken Mesut da takımla çalıştı. Hafta içi fizyoterapist eşliğinde hazırlanan Mesut oldukça istekliydi.

BU KEZ DE DÖRTLÜ DEFANS

Valencia ve Altay dışında kadroda eksiği kalmayan Vitor Pereira’nın son iki maçta olduğu gibi dörtlü defans ve Mesut Özil’li bir 11’le takımı çıkaracak. Kart cezalıları Tisserand ve Mert Hakan Yandaş görev alamayacağı için Vitor Pereira’nın dörtlü defansı; Ferdi-Kim-Szalai-Novak şeklinde sahaya sürecek.

Kaynak: Hürriyet / Süleyman Arat