Hollanda devi, Ferdi Kadıoğlu’na talip oldu

Fenerbahçe ile sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Ferdi Kadıoğlu gösterdiği performans ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Genç oyuncu sözleşmesinin bitecek olması Avrupa’dan birçok kulübün iştahını kabartıyor.

Belçika basını, Fenerbahçe’deki formuyla alkış toplayan genç futbolcu için Club Brugge’den hamle geldiğini; ancak Ajax’ın devreye girip işi bozduğunu iddia etti.

FERDİ KADIOĞLU’NA SÜRPRİZ TALİP

Fenerbahçe açısından genel anlamda iyi bir sezon geçmese de Ferdi Kadıoğlu, yıldızını epey parlattı. Yönetim, sezon sonunda mukavelesi bitecek genç yıldızla sözleşme uzatmaya çalışırken Avrupa basınından Fenerbahçe için pek de iyi haberler gelmiyor.

Belçika basını, Club Brugge’ün Ferdi Kadıoğlu’nun menajeriyle temasta olduğunu belirtirken, “İşler iyi gidiyordu; ancak araya Ajax girdi. Bu iki takım arasında Ferdi’nin tercihini Ajax’tan yana kullanması bekleniyor.” yorumunu yaptı.

FERDİ KADIOĞLU O GÜNLERİ UNUTMADI

Ferdi Kadıoğlu’nun birçok bölgede görev yaptığı belirtilen haberde, “Evet bu sezon forma şansı buluyor; ancak ilk yıllarında çok yedek bıraktılar. Ferdi o günleri unutmadı. Bu sebeple Fenerbahçe’de kalması pek muhtemel gözükmüyor. Mukavelesini tamamladıktan sonra istediği yere bedava gidecek. Şu anda Ajax favori konumda; ancak genç futbolcunun Avrupa’dan başka talipleri de çıkabilir. Ferdi Kadıoğlu’nun teklifleri değerlendirmek için yeterli zamanı var.” ifadeleri kullanıldı.

ALTAY BAYINDIR’I DA İZLEDİLER

Genç yıldız, mukavelesiyle ilgili soruya; “Gereken şeyleri menajerim ve kulüp söyleyecektir. Şu anda Fenerbahçe’ye odaklandım” demişti. Ferdi Kadıoğlu, mukavelesi bitecek birçok oyuncu gibi, “Önceliğim kulübümde kalmak, burada devam etmek istiyorum.” yanıtını vermemişti.

Belçika basını, Slavia Prag karşılaşmasında Ajax yetkililerinin olduğunu da yazdı. Ferdi dışında kaleci Altay Bayındır’la ilgili de raporlar tutulduğunu yazdı. İki futbolcu da sezon sonu ayrılabilir.

Kaynak: Akşam