Islam Slimani: “Fenerbahçe benim için kâbustu”

Leicester City kadrosunda yer alan Islam Slimani, Fenerbahçe’de yaşadığı sorunları bir kez daha gündeme getirdi.

Geçtiğimiz sezonu Monaco’da kiralık olarak tamamlayan ve bu sezon Leicester City’de kalan Islam Slimani, France Football’dan Nabil Djellit’e özel bir röportaj verdi.

Röportajında Cezayir Milli Takımı, kişisel futbol kariyeri hakkında konuşan Slimani; Fenerbahçe’de geçirdiği süre hakkında da çarpıcı ifadeler kullandı.

Islam Slimani, Fenerbahçe’de çok büyük sorunlar yaşadığının altını çizdi. İşte Cezayirli oyuncu Islam Slimani’nin açıklamaları.

TÜRKİYE’DE ÇOK SORUN YAŞADIM

Fenerbahçe’de kariyerimin en golcü sezonlarından birini geçiriyordum ancak Fenerbahçe beni gönderdi. Türkiye’de çok sorun yaşadım, bu sadece futbol meselesi de değildi.

Sezonun ikinci yarısında (2018-2019) yaşadıklarım spor dışı bir olay haline geldi. Fenerbahçe’de takımın sorumluları, benim yanıma geldi ve “Sen bu takımda kiralık futbolcusu ve artık en iyi olsan bile oynamıyorsun” dediler.

Yassine Benzia ile grup antrenmanı yapmama bile izin vermediler, bu büyük bir saçmalıktı.

FENERBAHÇE MACERAM KÂBUSA DÖNÜŞTÜ

Olgun bir kişilik olduğum için sakin kaldım ancak açıkcası Fenerbahçe maceram bir kâbusa dönüştü.

En kötü dönemimde Cezayir Milli Takımı’na gittim; çünkü teknik patron Djemal Belmadi benim neler yapabileceğimi ve özelliklerimi çok iyi biliyordu. Fenerbahçe’de yaşadığım karmaşık durum, Djemal’in telefonuyla bana umut oldu

Kariyerimde birçok futbolcuyla beraber oynadım ama Leicester’da ve Cezayir Millli Takımı’ndan arkadaşım Riyad Mahrez’i “birlikte oynadığım en iyi oyuncu” olarak gösterebilirim. Mahrez, bir topla her şeyi yapabilir; sadece kendisine güvenmesini sağlamalısınız.

Kaynak: Sporx