İşte Başkan Ali Koç’un bahsettiği iki teknik adam

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 3 teknik adamla görüştüklerini ve bunlardan ikisi ile parasal konulara geldiklerini söylemişti. Bu isimlerin kim oldukları belli oldu.

Bu sezon lige erken havlu atan Fenerbahçe ’de taraftarlar artık yeni gelecek teknik adamın açıklanmasını sabırsızlıkla bekliyor. Başkan Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu’nda bu konuyla alakalı bilgi vermiş, “3 isimle görüşüyoruz, 2’siyle parasal konuları müzakere etme aşamasına gelinmiştir; çünkü bu insanlar hemen para pul konuşmuyor. Konsept, kulüp, vizyon… Ne yapmak istiyorsunuz? Nereye varmak istiyorsunuz? Kadrolar inceleniyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Başkan isim vermedi; ancak maddi konuların konuşulmaya başlandığı isimlerin Joachim Löw ve Roger Schmidt olduğu öğrenildi. Löw ile zaten uzun süredir temaslar devam ediyordu. PSV ile sezon sonunda bitecek sözleşmesini henüz uzatmayan Schmidt ile de birçok kez görüşme gerçekleştirdi.

PORTEKİZ EKOLÜ OLMADI

Yönetimin önceliği Löw. Tecrübeli çalıştırıcı aceleci davranmadan, iyice düşündükten ve projeyi inceledikten sonra karar vermek istiyor.

İddialara göre, Fenerbahçe’nin görüşmeler gerçekleştirdiği diğer hocanın ise Benfica’dan ayrıldıktan sonra haziran ayına kadar dinleneceğini açıklayan Jorge Jesus.

Ali Koç, sezon başında Emre Belözoğlu ile yolları ayırdıktan sonra yaptığı açıklamada; “Yeni hocamız Alman ya da Portekiz ekolünden olacak.” demiş ve Vitor Pereira’yı takımın başına getirmişti.

Kaynak: Fanatik