Merih Demiral’ın Fenerbahçe’den ayrılma nedeni ortaya çıktı

Merih Demiral’ın antrenörü olan Hasan Özdemir, milli oyuncunun Fenerbahçe’den ayrılma sürecini Tivibu Spor’a anlattı

Fenerbahçe’de Merih Demiral’ın ayrıldığı yıl alt yapı antrenörü olan Hasan Özdemir, milli oyuncunun ayrılma sürecini anlattı ve çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“EN BÜYÜK SORUNLARDAN BİRİ…”

Türk futbolundan böyle yetenekler Avrupa’ya daha çok gidecek. Türk futbolunun en büyük sorunlarından biri, herkesin başarıya endeksli olması. Kulüpler borçlara giriyor ve kendilerini yemeye başlıyorlar.

Merih Demiral ile Fenerbahçe altyapısında 6 sene çalıştım. Merih şans bulsa, yüzde yüz oynardı.

A Takım’a tavsiye ettiğimizde, oynar diye tavsiye ettik. Bastırdık, oynamaları lazım, geleceği parlak dedik o dönemin antrenörü Vitor Pereira’ya.

“PEREIRA, ‘STOPERE İHTİYACIM YOK’ DEDİ”

O zaman stoperler Kjaer ve Skrtel’di. Pereira, “Benim stopere ihtiyacım yok” dedi. En azından kulübede olsun dedik, 17 yaşındaydı. Hâlâ genç ama o zaman daha gençti, istemediler. En azından kupa maçlarında oynatırsınız dedik.

Sonraki günlerde profesyonellik sorunu çıktı. Verilen parayı az buldu Merih, 1.5 milyar veriliyordu o zaman.

Ben bu rakama imza atmam, bir yol buldum, o yolda ilerlemek istiyorum dedi. Ben de kendi hayatını kendi belirlesin dedim, bir şey diyemedim çocuğa.

“OĞUZ KAĞAN VE BURAK VAR MESELA…”

Oynama şansı buldu Merih gittiği yerlerde. Oynama şansı bulduğunuz sürece gelişmemeniz mümkün değil.

Oğuz Kağan ile Burak Albayrak var mesela, Rize’de oynuyorlar, onlar da benim talebem. Burada oynayanlardan ne farkı var?

Bastıra bastıra oynuyorlar, hiç de sırıtmıyorlar. Küçücük çocuklar, niye Fenerbahçe’de kalmasınlar.

“İŞİN MATEMATİKSEL TARAFI BU”

Milyon euroları niye başkalarına verelim. Bu çocukların alacağı paralar 300-400 bin euro. 10 oyuncuyu böyle alsan, 27 milyon euro kar edersin, işin matematiksel tarafı da bu.

“3 İSİMDEN PATLAMA BEKLİYORUM”

14 yıl çalıştım altyapıda, Fenerbahçe’de çalıştığım için gurur duyuyorum. Ömer Faruk Beyaz, 2003 doğumlu, bir de bir alt yaş grubunda Merih Bostan, santrfor, bir de Muhammet Gümüşkaya.

Biraz kendilerini geliştirebilirlerse, kişilik, karakter, saha oyunu olarak kendilerini geliştirebilirlerse, bu 3’ünden patlama bekliyorum.

Kaynak: Sporx