Müthiş iddia! Chelsea, Attila Szalai transferini bitirdi!

Fenerbahçe’nin Macar yıldızı için ortaya atılan transferiddiaları bitmek bilmiyor.

Attila Szalai’nin son dönemde formu düşmüş olsa da hâlâ transferin gözdesi halinde. Yaz döneminde adı Atletico Madrid ve Aston Villa ile anılan Szalai için son haftalarda Chelsea de devreye girmişti.

İngiliz basını, Maviler’in Szalai’yi yakından takip ettiğini ve kısa sürede teklif yapabileceğini yazıyordu; ancak İspanya’dan çok daha iddialı bir haber geldi.

AS Gazetesi, Chelsea ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Rüdiger’in Real Madrid ile el sıkıştığını duyurdu. İddiaya göre, Chelsea’nin de Rüdiger’in yerini Szalai ile doldurmak için her konuda anlaşmaya vardı.

OCAKTA İSTİYORLAR

Real Madrid, Rüdiger ile yeni sezon için el sıkışsa da teknik direktör Ancelotti; başarılı stoperin ocak ayında kadroya katılmasını istiyor.

Chelsea’nin, Szalai’yi ara transfer döneminde takıma katma ihtimali yüksek. Dolayısıyla Ancelotti’nin isteğinin de yerine gelebileceği kaydedildi. İngiliz ekibinin Fenerbahçe ile transferi ocak ayında bitirmek için orta yolu bulması halinde, Rüdiger de ara transfer döneminde Real Madrid’in yolunu tutacak.

2 MİLYON EURO’YA ALINDI

Chelsea ile Fenerbahçe’nin ne kadarlık bir bonservis bedeli üzerinden anlaşmaya vardığı belirtilmedi. Ayrıca sarı lacivertliler, Szalai için geçen ocak ayında Apollon’a 2 milyon euro ödemişti.

Resmi bir açıklama yapılmadı; ama anlaşmada Apollon’a sonraki satıştan yüzde 15 pay alacağı da iddia edilmişti. Yaz transfer döneminde Aston Villa’nın 23 yaşındaki stoper için 25 milyon euro’yu gözden çıkarttığı öne sürülmüştü.

Kaynak: Fanatik