Ozan Tufan, Çin’den gelen 5 milyon euro’luk teklifi reddetti ve Fenerbahçe’yi seçti!

Çin’den dev bir teklif alan Ozan Tufan Fenerbahçe’de kaldı

Çin’den 5 milyon Euro (35 milyon TL) imza parası içeren dev bir teklif alan, Almanya 1. Futbol Ligi (Bundesliga) ekibi Bayer Leverkusen’in de peşinden koştuğu milli oyuncu Ozan Tufan, “Ben Fenerbahçeliyim” diyerek sarı lacivertli kulüple yeni sözleşme imzaladı. 

Fenerbahçe’nin yükselen yıldızı Ozan Tufan kendisine gelen astronomik tekliflere rağmen Fenerbahçe’de kalmayı tercih etti ve sözleşmesini 4 yıl daha uzattı. 

Milli futbolcuya bir Çin kulübü, 5 milyon Euro (35 milyon TL) imza parası içeren bir teklif sundu. Alman Bayer Leverkusen takımı ise 5 yıllık uzun bir kontrat önerdi. Ancak 24 yaşındaki oyuncu bu iki teklifi de reddetti.

Ozan’ın, sözleşme görüşmelerinin başından beri Fenerbahçeli yöneticilere, “Burada kalmak istiyorum. Bunun için fedakarlık gerekirse yaparım” dediği öğrenildi.

DETAYLARI BİLE KONUŞMADI

Ozan’ın Başkan Ali Koç ve Emre Belözoğlu ile yaptığı görüşmede, başkanın kendisine verdiği söz sonrası detayları konuşmadan 4 yıllık sözleşme teklifini kabul ettiği bildirildi. Ozan Tufan’ın futbolu Fenerbahçe’de bırakmayı planladığı bildirildi.

Kaynak: Sabah