Pelkas’ın sözleşmesinde dikkat çeken madde

Yunan basınında çıkan haberlere göre Fenerbahçe’nin yıldız ismi Pelkas’ın ismi transfer dedikodularında yer almaya başladı.

Sezon başında PAOK’dan Fenerbahçe’ye transfer olan Dimitrios Pelkas; bu sezon gösterdiği performans ile sarı lacivertli ekipte alkışları topluyor.

Pelkas, bu sezon 20 Süper Lig karşılaşmasında 5 gol ve 7 asistlik performans ortaya koydu. Dolayısıyla, takımının en başarılıları arasında yer alan Pelkas’ın ismi transfer haberlerinde yer almaya başladı.

Yunanistan’da yayın yapan Sportime’a göre; Pelkas’ın eski takımı PAOK, oyuncunun olası transferini yakından takip ediyor.

SÖZLEŞMEDE YÜZDE 20 PAY MADDESİ

Yunan basını; Pelkas’ın kontratında bir sonraki satışından PAOK’a verilecek yüzde 20 pay maddesinin bulunduğunu belirtti.

Bundan dolayı, PAOK’un Pelkas’ın performansını yakından takip ettiğine değiniliyor. Pelkas, sezon başında 1.6 milyon euro’ya Fenerbahçe’ye transfer olmuştu.

RUBIN KAZAN’IN İLGİSİ VAR

Sportime’a göre; 27 yaşındaki yıldız isim için Fenerbahçe 15-20 milyon euro arası bir gelir bekliyor. Pelkas’ı isteyen kulüplerin başında Rus ekiplerinden Rubin Kazan geliyor.

Eğer Pelkas 15 milyon euro gibi bir bedelle sezon sonu Fenerbahçe’den ayrılırsa; dolayısıyla PAOK da 3-4 milyon euro arası bir gelir elde edecek.

Kaynak: Fanatik